Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ma voltam a dokinál, jelenleg...

Vero1980 kérdése:

Ma voltam a dokinál, jelenleg 31 hetes vagyok a következő az adatok:BPD 72 THD:70 FEMUR:68 a doki nagyon elkeseríttet mert a becsült súlya 1300g.31 hétről vissza vett 29 hétre . Járt már valaki hasonló helyzetben? Minden rendben volt?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 1. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Mit mondott még a doki? Először is, ha csak te magad nem tudod pontosan a fogantatás időpontját, akkor azt nem lehet megmondani, ezért szoktak plusz / mínusz 2 héttel számolni. Másodszor, nem minden baba lesz óriási, illetve az utolsó pár hétben híznak a legtöbbet. Ismerek olyan kisfiút, aki 30 hetesen született meg, egy kiló sem volt, és tökéletes kisbaba. Szerintem semmi ok az elkeseredésre.
2015. ápr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha baj lenne, a doki tudná a dolgát. Sógornőmnek nagyon kicsi babát becsültek, így őt két hétre befektették kórházba, és infúziókúrát kapott 35 hetesen. A babája végül 2650 grammal született. Teljesen egészségesen.

Tehát, ha nagyon le lenne maradva, akkor bizonyára nálad is kitalálnak valamit.


Amúgy meg a becslés csak tipp! Nekem nagy babát jósoltak, szülés előtti napon már 4 kiló felettinek saccolták, aztán másnap 3300 grammal született.


30 hét körül meg még bőven van ideje megnőni! S nem feltétlen kell minden babának nagynak lennie. Sok kis súlyú baba születik, teljesen egészségesen.

2015. ápr. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató szavakat!
2015. ápr. 1. 15:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj. Ahogy írták, ha Te nem tudod a fogantatás napját... Bár még akkor is lehetnek eltérések. (én mind 3-nál tudtam miután tervezett gyerekek)

Ha gond lenne, már bent feküdnél!!! Nálam is hol így, hol úgy volt, éppen hogy mérték. Volt hogy a harmadik babám 9 hetesen csak 7 hetesnek lett mérve, gondolhatod az idegbajt, de a becslés pontatlan (kiírt napra egészségesen és normál súllyal született) . Szülés előtt is mindig többre mérték mindet, mint amivel születtek. Ne aggódj, semmi gond nincs. Más gép, más doki... Vagy akár ugyan az a gép, ua a doki. Ez tök normális. Volt h a magán orvosom is megnézte, és a kötelező uh-is más doki, és volt eltérés!!! Hiszen bizonyos adatokból számolják amit épp a baba fekvéséből igyekeznek lemérni. És nagyban függ még genetikától -hosszabb comb, kisebb fej...stb-

2015. ápr. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!