Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mégis hogy gondolja, hogy...

Mégis hogy gondolja, hogy küldjem el a macskákat?

Figyelt kérdés

Múlt héten voltam védőnőnél, 10 hetesen.

Mondtam hogy van két macskánk ( 2 szobás panel) , egy kilenc hónapos es egy 3 hónapos. Közölte, hogy ezt nem hajlandó így elfogadni, és ajándékozzuk el őket, mert megölik majd a babát....

Hogy mondhat ekkora hülyeséget? Miért ölnék meg? Meg alapból abba a szobába majd nem mehetnek be...

Keresztbetehet valahogy a macskák miatt? Minden más körülmény rendben van, anyagilag is meg minden, de nagyon megijedtem.....



2016. márc. 23. 18:03
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
A védőnő valószínűleg teljesen debil, és macskát is max képen látott. Ne törődj vele, nem tud emiatt keresztbe tenni. Ne foglalkozz vele, idióta szegény. Ha meg nem akar leállni, akkor keressetek másik védőnőt.
2016. márc. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Dehogy ölik meg, csak figyelni kell,hogy nehogy szeretetből pl rákerüljön, mert akkor a baba nem kap levegőt. Én váltanék. De egyébként úgy tudom nem tehet semmit,semmi köze hozzá.
2016. márc. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
*ráfeküdjön, nem rákerüljön
2016. márc. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Ekkora hülyeséget...
2016. márc. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos lecserélni nem tudod a védőnőt,de nyugodtan nyisd ki a szàd és mond el neki a véleményed.


Amúgy idióta,nekünk is van két cicànk,egy 8 hónapos meg egy 16 éves. Nyilvàn ki fogom őket rakni... Marha. Semmi baja nem lesz a babànak tőlük. Persze nem szabad egyedül hagyni a babàt velük( ràfekszenek 😁 vagy nyalogatjàk,óvatosan megharapdàljàk stb... Ezt azért nem kell hagyni.) De még a szobàból sem kell őket kizàrni. Mi sem tesszük. A babaàgyba nem mehetnek és ennyi.

2016. márc. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Na, ez az a típusú védőnő, akitől minél előbb meg kell szabadulni! Le lehet mondani, bár kicsit macerás.
2016. márc. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyám... -_- Nekem annó normális védőnőm volt, azt mondta, nem szereti kifejezetten a macskákat, de tökre becsül minket, amiért eszünkbe se jutott megszabadulni a macskától.

Mi annó annyi óvintézkedést tettünk, hogy a babaszoba ajtajára felkerült egy szúnyoghálós ajtó, hogy ne tudjon éjjel se beosonni a cica. De amúgy sose bántotta a gyerekeket, amíg kicsit voltak, tisztes távolban maradt tőlük teljesen magától.

2016. márc. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Óó, nekem a két imádott kutyámat akarta menhelyre adatni a rokonság. Nekik elnézhető (bár elküldtem őket a sunyiba), de egy védőnő elvileg szakember...

Csináltass magadnál és a macskáknál is toxoplazma-tesztet vérből, és dörgöld a hölgyemény orra alá, ha jó eredményt kapsz.

2016. márc. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Védőnő vagyok, van egy kinti-benti cicánk. Az első kb. 7-8 hónapban elszeparáltuk a babától, természetesen ügyeltem rá, hogy a holmijaival se érintkezzen. Sokat kell takarítani utána, főleg a kúszós-mászós időszak volt nehéz, de egyébként nem okozott gondjuk. Oltatjuk, féregtelenítjük rendszeresen. Most 2 éves a fiam, semmi baja sincs, nem lett allergiás sem. Boldog babavárást! :)
2016. márc. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a védőnő saját, személyes fóbiája, semmi valós alapja nincs.

Lányom kicsi kora óta macskákkal nőtt fel. Az első hetekben, hónapokban ügyeltem rá, hogy ne legyenek egy légtérben, nehogy a macska ráfeküdjön a babára. Pár hónapos kortól már simán feküdtek egymás mellett, a lányom tapizta a macskát (békés jószág, tűrte).

Az tudományosan igazolt, hogy a macskaszőr nem ártalmas, sőt... a kutyával-macskával felnövő gyerekek sokkal kisebb eséllyel lesznek allergiások, mint azok, akik nem találkoznak rendszeresen állatokkal kicsi korukban.

Nyilván függ a macska természetétől is, hogy mennyire biztonságos a kisgyerekre, de a gazdi általában elég jól ismeri a macskáját. Van olyan macskám, akit simán tennék csecsemő mellé, mert tudom, hogy akár élve meg lehetne nyúzni, akkor sem karmolna-harapna. De van olyan macskám is, amelyikben még én sem bízom, hajlamos a váratlan dühkitörésekre és akkor karmol. (Jelenleg 6 cicánk van, mind más-más "személyiség", és a lányom - aki már iskolás - pontosan tudja, hogy melyikhez hogyan kell közeledni.)

2016. márc. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!