Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van értelme a kombinált...

Van értelme a kombinált tesztet megcsináltatni?

Figyelt kérdés
Végülis csak egy viszonyszámot kap az ember, vagy nem? Ha 1:250-hez akkor is lehet, hogy teljesen egészséges a baba..szóval nem tudom van e értelme..
2016. márc. 24. 17:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én megcsináltattam, de utólag rájöttem, hogy semmi értelme nem volt. Nekem negatív lett az eredmény, de a 19 hetes uh-n észrevettek 2 kis eltérést, ami utalhat down-kórra. Hiába volt negatív kombinált tesztem, küldtek genetikai tanácsadásra, ott pedig javasolták a chorionbiopsziát. Vagyis kidobott pénz volt.
2016. márc. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nem csináltattam plusz teszteket, nem akartam idegesíteni vele magam alapból, nem is ajánlotta soha a nőgyógyászom. Természetesen ha az ultrahangokon bármi gyanús lett volna, akkor igen, de szerintem alapból fölösleges. Havonta jártam magánba, Szeged egyik legjobb nőgyógyásza a dokim, ő csinálta a klinikán - ott elég komoly UH gép van - a kötelező genetikai UH-kat, plusz babamozin még ennél is alaposabb biometriai vizsgálat volt, amit a klinikai UH részleg vezetőjénél csináltattam. Nekem ez elegendő volt, főleg úgy, ahogy te is mondod, hogy a vérvizsgálat csak egy arányszámot ad.
2016. márc. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ha 35 felett lennék és lett volna genetikai betegség a családban esetleg akkor.

egyébként így is megcsináltattam a lelkiismeretem miatt de ahogy írod csak egy arányszám, teljesen felesleges szerintem. Ha már 40 felé jársz, és valóban 1:250hez az eredmény, esetleg továbbmész a magzatvízvételre vagy nem tudom mi a következő lépés, arra jó lehet.

2016. márc. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
egyébként a sógornőmnek tarkóredő alapján azt mondták hogy valószínű downos a babája, de nem csináltatta meg a tesztet mert hogy úgy sem veteti el..ha megcsináltatta volna nyilván valami jó sz...r eredmény jött volna ki mert a papíron feltüntetik mikor beküldik a vért a tarkó redőt is. Mondanom se kell makk egészséges, most már 3 éves a lánya
2016. márc. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Viszonyszámot, igen. Ez arra van, hogy kiszűrjék azokat, akiket tovább érdemes vizsgálni. Pl. a példád magas kockázatú, vagyis érdemes tovább menni a vizsgálatokban.


Szerintem érdemes megcsináltatni, mert ha megtartanátok beteg magzatot, akkor jobb, ha a dokik tudnak róla, hogy beteg (pl. műteni kell rögtön szülés után), ha pedig nem tartanátok meg, akkor meg egyértelmű a válasz, hogy miért kell megcsináltatni.


Az, hogy 1:15000-hez az esély, az már annyira kicsi kockázat, hogy megéri nem csináltatni további vizsgálatokat, mert szinte semmi esélye a betegségnek. Egyszerű játékelmélet.

2016. márc. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Megcsináltattam, de őszintén, nem tudom,hogy volt-e értelme. A végén még amniora is mentem az eredmény miatt, ami negatív lett!DE! Ez úgy történt,hogy ismét elmentem a Istenhegyi útra, az első fiamnál is ott csináltattam a kombit. Kijött,hogy Edwards-ra közepes a kockázat. Előkerestem egyébként az első fiam eredményét, és a hormonok még alacsonyabbak voltak,mint most, az életkorom lett több 4 évvel, még talán a súlyom sem igazán változott. Ezért nem is értetettem, és értem a mai napig,hogy hogy lett ilyen az eredmény. A hölgy ott, akkor, a két hormon alacsonyságára fogta, de mondom, amikor hazaértünk és megkerestem a papírt, akkor láttam, hogy 4 éve még alacsonyabbak voltak az értékek.

Na mindegy, én ennek ellenére megcsináltattam az amnio-t, mert két professzor is elmondta,hogy bár uh-on nem lát eltérést, de az uh nem 100%-os!

2016. márc. 25. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
27 éves vagyok, nincsenek a családban ilyen betegségek. Nem tudom mi az az arányszám aminél elveteti az ember..ha 1:2 akkor is van esély, hogy egészséges. Lehet hogy kihagyom.
2016. márc. 25. 06:47
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 38 éves vagyok, nekem a doki nem javasolta, mert a korom miatt legalább közepes kockázat jönne ki, amit tovább kellene vizsgálni, szóval szerinte is pénzkidobás. Én a Prena tesztet választom, mert hasbaszúrást nem akarok, ha egy egyszerű vérvétellel is megoldható.
2016. márc. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

2.: Az UH-on a Down-os babák egyharmadát tudják csak kiszűrni, mivel a Downnak nincs mindig külső elváltozása. Az, hogy a tarkóredője rendben van nem jelenti azt, hogy egészséges. És ennek az ellenkezője is igaz: az, hogy 3,5 mm-es a tarkóredője nem jelenti azt, hogy biztosan beteg. Sajnos nagyon sokat 100%-ig bíznak az UH vizsgálatban, pedig nem kellene, mivel a legjobb gép és legjobb orvos se tudja kimutatni a nem látható jeleket…


Kérdező: a 7. hozzászólásodhoz: Nem, az 1:2-re nem vetetnek el gyereket. Az egy teszt. Nem diagnosztikus eljárás. Ugyanúgy, ahogy a Prena is csak egy teszt. Annak az eredményére sem vetetheti el senki –itthonról beszélek- a gyerekét. És igen, minden évben van akinek 1:2-vel is egészséges babája lesz.

2016. márc. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kérdező: egy rossz arányszámra és rossz tarkóredőre elmész magzatvízvételre...maximum ennyi az értelme.
2016. márc. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!