Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy van most ez a kombinált...

Hogy van most ez a kombinált teszt?

Figyelt kérdés
Pár éve a kombinált még pénzbe került és volt Afp. Most azt mondta a védőnő, hogy az afp megszünt és helyette a 12. héten kombinált van, de elfelejtettem megkérdezni, hogy ez pénzbe kerül vagy már ingyen van egy ilyen drága teszt?
2016. márc. 20. 06:04
 1/5 Bella169 ***** válasza:

Az afp tényleg megszünt de nem lett ingyenes a kombinált teszt.

Fizetni kell érte. 30-35 ezer között volt tavaly ilyenkor mikor terhes voltam.

Mivel fizetős nem kötelező csak javasolt.

2016. márc. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van egy ultrahang ami ingyenes, és utána eldöntheted, hogy vérvételből megcsináltatod-e a kombinált tesztet ami fizetős, én sztk-ban csináltattam mindkettőt és nekem a vérvétel 10.500ft volt. Magán úton biztos drágább. De ha nem választod a vérvételt, mert nem kötelező, akkor az uh ingyenes, ha csak nem magán orvoshoz jársz.
2016. márc. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Afp már a legtöbb helyen nincs,a kombinált teszt a 12hetes uh adatait és a vérvétel adatait veti össze. Nekem Pécsen a szülészeti klinikán a teszt 10500Ft volt,az uh ingyenes. 8 nap alatt meglett az eredmény
2016. márc. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem ingyenes, nem is kötelező, és nekem genetikus mondta, hogy nem is ér sokat. A kombinált teszt csak egy kockázatbecslés. A valóban kockázatos terhességekkel inkább genetikai tanácsadásra érdemes menni, ami ingyenes. (37 év felett ill. ha a családi anamnézisben volt genetikai rendellenesség).
2016. márc. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van egy 12.heti uh, ami kötelező, és ha a kórházban csináltatod,akkor ingyenes. Maszekban ez úgy zajlik, hogy a 9. héten vesznek vért (ez nem az általános vérkép, amire a háziorvosod küld), illetve a 12. héten van egy ultrahang, ahol nézik az orrcsontot, a tarkóredőt, meg egy csomó mindent. A kettő eredményt értékelik (vérvétel+uh), és ebből hoznak ki egy kockázati számot Down kórra. Ennek az ára orvostól függ, én az év elején 40.000,- Ft-ot fizettem, egész pontosan 2x20.000,-et.

Hogy a kórházban csinálnak-e ehhez a kombinálthoz vérvételt, azt nem tudom, de az előző hozzászólásokból azt veszem ki, hogy pénzért igen. Ha a pénz nem okoz gondot, érdemes maszekba menni, mert jóval pontosabb eredményt kapsz a modernebb uh készülék miatt.

Az AFP vizsgálatot 2014.július 1-től megszüntették.

2016. márc. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!