Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek megtartsam a babát?

Szerintetek megtartsam a babát?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon nagyon szèp 15 hós kislányom,aki a mindenem.Nagyon akartuk ezt a pici lányt viszonylag hamar összejött.Viszont most véletlenül "becsúszott" egy kisbaba.Késett 3 hetet a menstruációm,pozitív lett a teszt.A kislányom nagyon anyás.A párom azt akarja tartsuk meg,nem jó a nagy korkülönbség.Én nem akarok még most neki kistesót majd csak 4-5 év múlva.Szerintetek megtartsuk?

2016. márc. 29. 13:24
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
84%
anyagilag megengedhetitek magatoknak a két gyereket?
2016. márc. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Annak ellenére,hogy nem vagyok a kis korkülönbség híve,biztosan nem ölném meg a gyerekem,csak mert most épp nem akarok tesót csak néhány év múlva. Szerintem ez nem kérdés,miután megfogant.
2016. márc. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 1 éves volt a lányunk, mikor "becsúszott" a tesó. Épp eldöntöttük, hogy ráérünk még a tesóval, mikor kiderült, hogy terhes lettem. De eszünkbe se jutott, hogy ne tartanánk meg. Szerintem egyértelmű, főleg, hogy szeretnétek majd második gyereket.
2016. márc. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
66%
Véletlenül? Hogyan? Gondolom, nem védekeztetek. Igen, tartsd meg, az én szavazatom ez...
2016. márc. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
18%
Kicsit kevés az info. Anyagilag belefér a 2. ? Van biztos munkahelye a férjednek? Meg tudtok adni mindkettőnek azt amire szükségük van? De ami a legfontosabb! Te hogy érzed? Szeretnéd a babát? Nagyon nehéz döntés. Az egyik, hogy nincs rosszabb egy nem akart gyereknél. Az egész családot tönkreteheti. Viszont, amin szerintem gondolkodj el, a nehézségek, amik az elején vannak, egyszer elmúlnak. Az abortusz tudata sosem múlik el. Könnyebb lesz idővel, de nagyon nehéz. Nem vagyok abortusz ellenes, nekem előző év októberben volt. Nagyon nehéz döntés volt.
2016. márc. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
91%

Ebben az esetben nem is kérdés, hogy megtartanám.

Összeszorul a szívem, ha arra gondolok, hogy nálunk épp ekkora volt a (tervezett) korkülönbség az első két gyerek között. Két év lesz, az már nem is mondható kicsinek, én másfél éven belül gondolom, hogy "kicsi a korkülönbség".


Számos előnye lesz, majd meglátod, remek játszótársak lesznek, kb. 6-9 hónappal a szülés után már.


Most kicsit tovább vagy otthon, utána gőzerővel dolgozhatsz majd, és nem kell még egyszer "kiesned" a munkahelyről.


Gondolom a babadolgaitok is mind megvannak, így nem jelent igazán plusz költséget sem, mire azt jelentene, addigra újra munkába állsz majd.

2016. márc. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan én még csak az első babánkkal vagyok terhes, de én is megtartanám.Úgy látszik hogy nagyon jönni szeretett volna.Csak azért mert kicsi a korkülönbség én biztosan nem vetetném el.Sőt mi párommal ennyi korkülönbséget tervezünk a gyerkőcök között.
2016. márc. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
70%

Hamarabb kellett volna gondolkozni, nem gondolod ?

Mar megvan, es akkor most ugy tartja kedved, hogy megolod ?

2016. márc. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
75%

Ne a lányodnak akarjál tesót, hanem a férjeddel vállalj még egy gyermeket. Talán nem az elsőszülötthöz kellene igazítani a világot....

Nem védekeztél, terhes vagy. Tényleg képes lennél abortuszra csak azért, mert nem most akartad tesóval megajándékozni a lányodat? Pfff... Úgy látom, ha meg is születik ez a gyerek, nálad minden szempontból csak második lesz majd.

Nem mellesleg, miért idegenek döntsenek a ti gyereketek sorsáról? Ha 10:7 arányban az abortuszt javasolják, elveteted?

2016. márc. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
13%

szerintem, aki fejmosason kivul ertelmes tanaccsal nem tud szolgalni, az inkabb hallgasson.

Utolso! Barmikor becsuszhat egy baba, meg akar gyogyszer mellett is, ugyanis nemhiaba nem 100%-os a fogamzasgatlo sem. Ez nem csak azon mulik, h ki mennyire gondolkodik...


Kerdezo! Egyetertek azokkal, akik azt tanacsoljak, h ha anaygilag megengedhetitek magatoknak, akkor tartsd meg mindenkeppen. Igaz, h nem lesz nagy a korkulonbseg, de ha mar "becsuszott", akkor ha mas sulyos contra erv nincs, tartsatok meg.

2016. márc. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!