Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit szabad és mit nem szabad...

Mit szabad és mit nem szabad csinalnia egy terhes nőnek?

Figyelt kérdés
Például hogy cigizni ne szabad hajat festeni.
2016. márc. 31. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Pár dolgot kiragadva, mert ez a kérdés így nagyon tág:

Szabad hajat festeni, de cigizni, drogozni nem szabad (ezeket amúgy se lenne szabad...) Szabad géllakkot tetetni a körmeidre, de nem szabad sushit enni. Szabad repülőn utazni, de nem szabad nem orvoshoz menni, ha vérzel.

2016. márc. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alkoholt inni!
2016. márc. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden amit a kismama megeszik vagy megiszik a véráramba jut. Nyilván alkoholra nincs szüksége a magzatnak. Viszont van szüksége sok vitaminra és ásványianyagra, így kiegyensúlyozott táplálkozásra.

Maratont sem terhesen kell futni de a mozgásra is szükség van, de ne ilyenkor kezdj el sportolni, de a legtöbb dolgot szabad folytatni maximum egy kicsit visszafogott tempóban.

Hajfestés nem szívódik fel a fejbőrről, a szaga viszont erős így megfelelő szellőztetés azért nem árt. Ugyanez vonatkozik a vegyszerekre is.

Cicaalom ha lehet inkább ne, ha végképp muszáj gumikesztyűben utána alaposan kezet mosva, mert a macskakaki lehet toxoplazmózis veszélyű, ami ártalmas.

Egyébként sok dolog van amivel sokan nem értenek egyet de az biztos, hogy az alkohol, dohányzás, túlzott koffeinfogyasztás, folyamatos stressz káros a magzatra, embrióra.

2016. márc. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Huh hát ez elég tág de azért megpróbálom:

Nem szabad: alkoholt fogyasztani, drogozni, nehéz dolgokat emelgetni, nyers húst, tojás, lágy sajtot enni, koffeint fogyasztani vagy csak nagyon mértékkel, forró fürdőt venni, főleg a 20hét után, mindenféle gyógyszert, fájdalom csillapítót szedni, erős vegyszerekkel takarítani, bármi más amire az orvos személyre szabottan azt mondja hogy ne.

Szabad, vagy inkább úgy mondom kell: orvosi vizsgálatokon megjelenni, egészségesen étkezni, gyógyszert csak orvossal egyeztetve, indokolt esetben lehet szedni

Amúgy nyugodtan szépítkezhetsz, gyantázhatsz, körmöt ápolhatsz ahogy tetszik, sminkelhetsz...stb max esetleg valamelyik lakk vagy parfüm illata kellemetlenül érinthet.

Hát most hirtelen ennyi jut eszembe de szerintem a listát szinte a végtelenig lehetne folytatni.

2016. márc. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem cigiztem, nem ittam. Kb. ennyi. Ugyanúgy megittam a napi két tejeskávém, muszáj is volt, mert 100 fölé nem igen ment a vérnyomásom. Engem a dokim fürödni is engedett, sőt a 20. héttől úsztam is. Az is muszáj volt, nekem terhesen elcsúsznak kicsit a csigolyáim (két terhességem volt), és baromi fáj a keresztcsontom. De voltunk wellnessezni is, a nagyon meleg vízen kívül mindenbe belementem. Egyik terhességemnél sem volt ebből gondom.

Melíroztatni is voltam kétszer a terhességeim alatt. Fodrász kinyitotta az ablakot és kész. Ettem mindent. Voltunk borkóstolón baráti társasággal, és nyilván a borozásból kimaradtam, de a sajttálról zabáltam mindent, mert amúgy is imádom a sajtokat. Ja, és a 12. hét után még kocogtam is (előtte futottam heti rendszerességgel), de csak pár hétig, mert nem esett jól. Ennyi, nem erőltettem.

Nekem a dokim is mindig azt mondta,hogy ésszel, mindent lehet.

2016. ápr. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!