Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetesen normális e ha két...

20 hetesen normális e ha két ujjal a köldök felett van a méh teteje. Hanyadik terhességi héttől marad életben a baba ha megszületik? és mit jelent a cyt. P2

Figyelt kérdés
2008. szept. 22. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Szia. Normális, ha 2 ujjal van a köldök felett a méh teteje, a babát a 24-ik héttől tudják megmenteni, onnantól beszélnek az orvosok szülésről, addig vetélés van, de akkor még nem túl jók az esélyei, vagy legalábbis kicsi az esélye, ha életben is marad, hogy nem károsodik valahogy. A cyt.P2 pedig a rákszűrés eredménye. Valószínű valami kisebb gyulladás lehet a szervezetedben, akár megfázás, mert ami teljesen jó eredmény az a Po, és a P1. Remélem tudtam segíteni. Minden jót! 30 hetes kismama.
2008. szept. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

Hát nekem mindig p2 és azért nem hinném, hogy mindig van bajom, viszont amikor p0 lett behívott a doki telefonon, hogy azonnal menjek, és akkor kiderült, hogy nem nekem volt bajom , hanem a gép volt rosz..

A p1-nél pedig azt mondták a kolleganőmnek, hogy biztosan a gombás fertőzése miatt lett rossz , akkor mondta, hogy a p2 a jó.. szerintem a p2 a jó, de most akkor én is megint rákérdezek a dokinál.

A baba pedig a 27. héttől életképes orvosi segítséggel..előtte is lehet már, de aki az előtt születik,, általában összeesik a tüdő, vagy nem is tanul meg levegőt venni...

A 27. héttől már nyugodtabban lehetsz effelől.

Nézd meg a babaszoba.hu-n.

2008. szept. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket. Azért kérdeztem a méh magasságát, mert a 20 hétre a köldök magasságát irják normálisnak legalábbis én mindenhol ezt találtam.
2008. szept. 22. 13:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem isaz az, amit az első válaszoló írt a citológiáról! Itt van előttem a szülészet-nőgyógyászat tankönyvem, bemásolom neked, melyik eredmény mit jelent:


P0: Értékelhetetlen, valamilyen oknál fogva nem lehet kiértékelni a mintát

P1: a két mintából az egyik értékelhetetlen(mert rákszűrésnél két helyről vesznek

P2: negatív vizsgálati eredmény, teljesen jó

P3: kóros sejtek, lehet gyulladás vagy fertőzés miatt, de lehet rákmegelőző állapot is, ilyenkor ismételni kell, és ha 3x egymás után ez az eredmény jön ki, mintát vesznek a méhszájból

P4: erősen rákgyanús sejtek

P5: egyértelmű ráksejtek



Beírom neked azt is, hogy mikor mekkora a méh:

-6. héten tyúktojásnyi

-8. héten lúdtojásnyi

-10. héten női ökölnyi

-12. héten férfi ökölnyi

-16. héten csecsmőfejnyi

-20. héten két ujjal a köldök alatt

-24. héten a köldök magasságában

-28. héten a köldök felett két ujjal

-32. héten a köldök és a mellcsont között középen

-36. héten a mellcsont alatt 2 ujjal

-40. héten a méh fundusa lesüllyed, a gyomorgödörben tapintható.


Remélem tudtam segíteni!

Egyébként nekem 25 hetesen volt köldök felett 2 ujjal a méhem teteje!

Boldog babavárást!

Üdv 32 hetes kismama

2008. szept. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A 20. héten szokott a köldök vonalába érni a méh, de mégis normális, ha 2 centivel fölötte van, ne aggódj.

A baba életbenmaradási esélyei a 26. héttől folyamatosan nőnek.

A P2, pedig a szexuális életet élő nők negatív rákszűrési eredménye.

2008. szept. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok segítséget. Örültem a válaszoknak. :) További szép napot és boldog babavárást. (Bár ha 28.hétre írja a köldök felett két ujjal, akkor az mit jelent hogy nekem már 20 hetesen olyan magasan van. Ezt még nem értem. De biztos nem lehet rossz dolog. lehet csak attól van hogy a másodikat várom, és gyorsabban nő már ilyenkor. :) mégegyszer köszi.
2008. szept. 23. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!