Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor hogyan is kell...

Most akkor hogyan is kell számolni a heteket ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Rövid ciklusaim vannak, átlagosan 24 naposak (+-2 nap, inkább csúszások). A ciklus 23. napján erős pozitívat teszteltem, csak a meglévő tünetek miatt. A terhességi kalkulátor a szülés várható időpontját is úgy számítja ki, hogy veszi a normál 28 napos ciklussal számolt 40 hetet, és kivon belőle 4 napot (meg kell adni a ciklusok hosszát). Ez alapján ugye annyiban különbözik az enyém az átlag ciklushossztól, hogy a follikuláris szakasz rövidebb (elvileg). Szoktam érezni a peteérést, 13-14 nappal az esedékes mensi előtt. E szerint, ha mondjuk a "nagykönyv szerint" csak 5 hetes terhes vagyok, akkor az embrió fejlettsége szerint ez már 5 hét +4 nap ugye? Vagy semmi köze ehhez?

2016. ápr. 3. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:

De, előrébb vagy a terhességben, mint ahogy a kalkulátor számolja.

Én is ebben a cipőben vagyok. Nekem nem rövidek a ciklusaim, de amikor terhes lettem, korábban volt a peteérés, így 5 nap különbség van.


Az UH lesz a döntő, de lehet hogy az orvosod végig így fogja számolni.

Nem baj, sőt ez előnyösebb, mint a kései peteérés, mert legalább nem indítják meg időnek előtte feleslegesen a szülést. (Viszont ha "előbb indul meg a szülés", az senkit nem izgat.)

A vizsgálatok szempontjából meg az a pár nap eltérés nem számít.

2016. ápr. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szuper, köszönöm a megerősítést. :) Az első vizsgálat miatt volt lényeges. Elvileg 4 hét 6 naposan, gyakorlatilag akkor 5 hét 3 naposan megyek az első vizsgálatra (itt még nincs UH), az UH pedig 5 hét +4 naposan (azaz 6 hét+1 naposan) lesz.

Akkor van remény, hogy addigra már látnak is valamit. :)

2016. ápr. 3. 18:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Meg fogják kérdezni mikor vt az utolsó menstruació és,h hány naposak a ciklusok és az alapján írják majd a leletre a számított kort, az uh alapján pedig majd egy mért kort.

A védődő a ciklus alapján szintén számol majd.

A 12 hetes uh-n pedig pontosítják majd a mért kort és az alapján mondjak meg a szülés várható időpontját. :)

Nekem a mérete alapján 8 nappal nagyobb a koránál :))

2016. ápr. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!