Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nincs szükség védőnőre...

Tényleg nincs szükség védőnőre? Annyi kérdést olvasok itt, ahol probléma van a védőnővel és feleslegesnek tartják. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 6. 14:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%
Nekem nem volt felesleges. Semmi probléma nem volt vele, felkészült volt, jó szakember, emberileg se volt vele gond. Első gyereknél nagyon jó tud lenni, tobbediknel el tudom képzelni, hogy valaki úgy gondolja, megy nélküle is
2016. ápr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%
Harmadik védőnőnk van, mindegyik nagyon kedves, aranyos, segítőkész volt. Sokat kérdeztem tőlük és sok jó tanácsot adtak. Soha nem okoskodtak, soha nem állítottak be szó nélkül. Ettől függetlenül, ha nem lenne védőnő, akkor nem hiányozna, beszereztem volna máshonnan az információt.
2016. ápr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%
Én nagyon hasznosnak tartoma vedőnöt! Szerintem a nagyon ''okos" gondolja azt hoyg majd ő jobban tud mindent. No de ez lehezt hogy így is van, de felénk biztos csupa jó vedőnő jutot... nem okoskodnak bele a dolgokba, de pl ha nem lenne vedőnőm, nem derült volna ki hogy vér van a vizeletemben, staphilococcus... ő hozzá megyek havonta viszem a vizeletet hogy ellenőrizze. Nem szoktak semmit megszólni, tanacsot adnak de nem muszáj megtartani. El lehet engedni a füled mellett ha ne, tetszik a tanácsa. Sokszor lehet hogy ő vesz észre valamit amit te nem... azért nem véletlen adnak a vedőnök kezébe sem diplomát.. nem hülye tanulatlan bunkók! Persze megértem biztos sok helyen olyanok de nálunk nincs gond velük! Én nem mondanám le!
2016. ápr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
42%

Ha választani lehetne, akkor nem lenne hülyeség, de amikor kifogsz egy olyat, aki teljesen eltérő nézeteket vall, akkor bőven lehetnek problémák.

Én és a férjem lakto-ovo vegák vagyunk, a terhességem alatt egy táplálkozási szakértő állította össze az étrendemet, hogy biztosan megkapjon minden szükséges tápanyagot a baba. Na a védőnő ezt nem bírta megemészteni, és folyamatosan azzal jött, hogy beteggé teszem, sőt negölöm a gyerekemet ezzel az életmóddal. Érdekes, mégis makk egészséges a kislányom.

Egyetemre jártak még (levelezőn), amikor megszületett, de a védőnőnek ez sem tetszett, mert szerinte nem lehet valaki egyszeres szülő és diák, döntésem el, hogy melyiket a fontosabb. Ja, ráadásul arra is megjegyzést tett, hogy "ilyen kupiban nem lehet gyereket nevelni", mert pár tankönyvem és jegyzetem szét volt terítve az asztalon. Egyébként utálom a kupit, mindig rend van nálunk, dehát tanulni csak így lehet. Na az volt az utolsó, hogy beengedtem az otthonomba a védőnőt.

2016. ápr. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
48%
Elnézést az elírásokért, pár szót a telefonom automatikusan "javított".
2016. ápr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
24%

a 2. gyerekkel voltam terhes mikor lemondtam ...

sajna nekem egy nagyon nem okés védőnőm volt

akkor kaptam ujjat egy beszélgetés vele elég is volt egy életre

kb sík ideg voltam mire kijöttem

2016. ápr. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
54%
Eddig nekem hasznosnak bizonyultak, egyikkel sem volt probléma, minden hülye aggodalmat meg lehet beszélni velük, mindig segített mindegyik, már a harmadikat "fogyasztjuk".
2016. ápr. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
39%
Nekem hasznos a miénk. Persze nem olyan írja ki a kérdéseket, aki így gondolja, én mondjuk már válaszolni se szoktam védőnős kérdésekre, mert mit is írjak.. lehet nem minden védőnő olyan tapasztalt, mint mondjuk az enyém, így látatlanban honnan is tudnám..
2016. ápr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
49%
Semmit nem ért. Ha kérdeztem valamit, azt mondta nézzem meg a neten. A gyerekorvosunk szuper volt, az ő tanàcsaira hallgattam. Védőnőnek még a gyerekeim adatait is email-ben kellett elküldenem. Évente 1x láttam kb.
2016. ápr. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%

Nekem még nincs kialakult véleményem. 23 hetes kismama vagyok. Havonta van vele találkozóm, egyszer már ki is jött hozzám, és mondta, hogy még máskor is ki fog jönni a terhességem alatt. Alapvetően kedves hölgy, de a terhességem alatt eddig nem annyit csinált, hogy mérte a tesztsúlyomat, haskörfogatomat, és átmásolgatja a kartonjára a leleteim eredményét. Ennek eddig túl sok értelmét nem láttam.

De nem mondom le, mert kíváncsi vagyok, hogy a gyerek megszületése után miben tud segíteni. Szerintem inkább azután lesz nagyobb szerepe.

Alapvetően nincs vele bajom, az a havi egy alkalom pedig kibírható.

2016. ápr. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!