Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nincs szükség védőnőre...

Tényleg nincs szükség védőnőre? Annyi kérdést olvasok itt, ahol probléma van a védőnővel és feleslegesnek tartják. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 6. 14:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
64%
Csak tudnám, hogy miért lettem ennyire lepontozva, mert nem vagyok elégedett a védőnőmmel, holott direkt kihangsúlyoztam, hogy maga a szolgáltatás hasznos lenne, csak sajnos nem mindig sikerül rendes szakembert kifogni. Ahogyan vannak bunkó orvosok, gyógyszerészek, tanárok és ügyvédek, úgy vannak bunkó védőnők is. Nem hiszem, hogy ezzel bármi rosszat mondtam volna, de javítsatok ki, ha tévedek.
2016. ápr. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
44%
Az én védőnőmmel sem volt gond, de lényegében segítség sem volt. Két éves a fiam, összesen a születése óta kb 4 szer volt kint nálunk, volt hogy nem értem el telefonon, ha kellett volna. Szóval, kb semmi értelme nem volt.
2016. ápr. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
40%

nálunk fiatalok a védőnők, mind nagyon kedves, segítőkész, az enyém konkrétan többet segített a szoptatásban mint maguk a csecsemősök akiknek ez lett volna a dolguk többek közt.

Szerintem ez a szegmens fiatalodik, ellentétben az egészségügy többi szakmájával, és egyáltalán nem tartom feleslegesnek, a gyerekorvos soha a büdös életbe nem fog azzal foglalkozni, hogy nekem van e tejem, hogy érzem magam, szorulásos e a babám, a védőnőnk erre mind figyel. Arról nem is beszélve hogy ha védőnő nem lenne így is úgy is kellene egy plusz asszisztenst alkalmazni a gyerekorvos mellé, aki elvégzi a terhesség alatti adminisztrációt.

2016. ápr. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
76%

13. válaszoló, milyen terhesség alatti adminisztrációra gondolsz?

Semmi mást nem csinál, mint átmásolgatja a leletekről az eredményeket a könyvexskéjébe, leméri a hasam, súlyom és kesz. Minek kell ő terhesség alatt?

Utána jó, hogy van, de terhesség alatt teljesen felesleges.

2016. ápr. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
51%

Jó esetben a védőnő a terhesség alatt felkészít a szülésre, felkészít az anyaságra és megpróbál kialakítani egy olyan attitüdöt melynek lényege, hogy akarj szoptatni, mert a szoptatás nagyon hasznos a babának.

A vizeletben szűri a cukrot is, segít listát írni a beszerzendő eszközökről, lényegében minden szülés körüli dologban tanácsot ad...

Ha ez nem így van, akkor a védőnő nem megfelelően végzi a munkáját, vagy az anya nem együttműködő.

Szerintem szükség van már a terhesgondozás alatt is egy szakemberre akik végigkíséri a terhességet, hiszen ha bármilyen rizikó lép fel, azt valakinek ki kell szűrni és a szülést is meghatározhatja így jó ha valaki látja az összképet.

2016. ápr. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
66%

15-ös. A terhességemet végigkísérő szakember a nőgyógyászom, nem a védőnőm. Az anyaságra sem ő készít fel, szerencsére. A szoptatás pedig magánügy. Én természetesen szoptatni tervezek, de ezt nem óhajtom megvitatni egy idegen nővel.

A cukrot a pisiben pedig én is tudom nézni itthon, a védőnőnél is csak rápisilsz a papírkára.

Terhesség alatt továbbra is feleslegesnek tartom.

2016. ápr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
72%

És kihez fordulsz/fordultál akkor ha szoptatási problémáid akadtak?

A magánorvost nehéz megfizetni, a tb által támogatott meg nem ér rá mindenfélével foglalkozni. Ki nyúl bele a baba szájába megnézni nincs-e szájpad elváltozása ami nem jó ráharapást eredményez az emlőre? És ebből adódóan kisebesedik a mell?

És tudnék még sok olyan dolgot mondani, amire csak a védőnő ér rá foglalkozni, és a szaktudása is megfelelő hozzá.

Valószínű szerencséd volt a szoptatással, de sokaknak akadnak gondjai. Persze lehet hívni a laktációs tanácsadót, de az megint csak messze nem ingyenes szolgáltatás. No meg, nem mindenki ennyire talpraesett.


Én is sokat gondolkodtam azon, hogy miként lehetne megoldani azt, hogy a védőnő ne legyen felesleges. Vannak öntudatos anyukák, akik mindent megoldanak maguk, és persze sokan vannak akik nem.

A mindent megoldó talpraesett anyukák is elbizonytalanodhatnak az első gyereknél, és ki garantálja, hogy a gyermek körül minden rendben van otthon, ha nem a védőnő a látogatást követően?


Ahol a gyermek fejlődésével minden rendben, ahol az otthoni körülmények jók, és az anya talpraesett, ösztönös, ott valóban el lehet gondolkodni, hogy mi értelme...


De számtalan fejlődési problémát szűrnek ki a védőnők, az első hetekben sem véletlen a gyakori találkozás, hiszen sok probléma a szülést követő 7-10. nap között jelenik meg.


És örülök, hogy úgy gondolod, hogy a szoptatás intim dolog, szerintem is az, de a legtöbb anyukának elkél a segítség, főleg az elején, nem mindenkinek működik minden ösztönből, nem mindenkinél megy egyből a tejbelövelés, és így tovább.


És nem mindenki van tisztába a szoptatás előnyeivel, ezért kötelessége elmondani a védőnőnek a szoptatás előnyeit hiszen a babának az a legjobb.

2016. ápr. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Amiket írtál, azok mind terhesség utáni dolgok. Én azt írtam, terhesség alatt felesleges, utána nem.

De ez a havonta járjak hozzá terhesen, teljesen felesleges.

2016. ápr. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt megértem!

Csak kicsit magára a kérdésre is válaszoltam, mert ugye abban az állt, hogy felesleges-e a védőnő.

De megértem, főleg késői terhesen megterhelő lehet járni még a védőnőhöz is, főleg akkor ha nem első terhesség, hisz felesleges abban segítenie, hogy hogy fogd meg a gyereket stb.

2016. ápr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!