Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ebben a hónapban kényszerültem...

Ebben a hónapban kényszerültem munka vállalásra, egy hónap próba idős vagyok, s kiderült babát várok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ebben a hónapban kényszerültem munka vállalásra,egy hónap próba idős vagyok,s kiderült babát várok,aminek nagyon örülünk,de nem tudjuk ,hogy kezeljük a munkáltatóval a dolgot.Mikor mondjam meg s hogyan,elbocsájthat e emiatt?Hány hónaposan érdemes elmondani?Segítsetek kérlek,nem tudom mit tegyek:(
2007. nov. 12. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
szerintem legyél öszinte! aztán közöld számíthat rád a munkában az utolsó "pillanatig"..... mást nem tehetsz hiszen orvosi vizsgálatokon kell majd részt venned és hamarosan látható lesz hogy babát vársz! ha nem felel meg neki inkább most küldjön el és esélyed van mást találni aki foglalkoztat pár hónapig állapotosan is, mint hogy 1-2 hónap múlva láthatóvá válik az állapotod és hirtelen közli többet nem kell bemenned!
2007. nov. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Általában a 3. hónap után szokták elmondani-addig nem is látszik, és ha nem vagy rosszul nem is tudják meg.

Próbaidő alatt elküldhetnek, hogy emiatt megteszik e, az csak az Ő jóindulatukon múlik.

Viszont ha kivárod a végét a próbaidőnek és ott maradsz,táppénzre is jogosult vagy.

Szerintem állapotosan nem nagyon fogsz állást találni, ez olyan mint kisgyerekkel keresni-ha nem rosszabb.

Én lehet, nem mondanám még el-kivárnám a próbaidő végét. És ameddig tudnék dolgozni addig maradnék, aztán táppénz. Szerintem ezt Neked kell érezni, tudni.

2007. nov. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem érdemes a 3.-4. hónap előtt megmondani, mert sajnos nem minden terhesség marad meg. S aztán esetleg se baba, se munka. Pesze azt kívánom, hogy ez ne következzen be!
2007. nov. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Ha ki tudod húzni a próbaidő végéig, akkor ne mondd el, mert szinte biztos, hogy elküldenek. Utána már nem küldhetnek el. Én már betöltöttem a 3. hónapot, amikor elmondtam. Sok sikert.
2007. nov. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy korábbi hozzászóló igencsak félreinformált, ugyanis azt mondta, hogy légy őszinte, mert ha kiderül, akkor majd jól elküldhetnek, és akkor már nem lesz esélyed munkát találni.


A terhesség védett állapot, amely felmondási tilalmat jelent. Ha a próbaidőd lejárt.

Tehát ha a próbaidő alatt megmondod, hogy terhes vagy, akkor SZINTE BIZTOS, hogy a munkaviszonyod meg fog szűnni, ezáltal igen rossz helyzetbe kerülhetsz.

Javaslom, hogy a próbaidőt követően közöld majd a jó hírt, így beáll a felmondási tilalom, dolgozz ameddig tudsz, szülj egészséges babát, élj boldogan a családoddal :) Nagyon valószínű azonban, hogy a munkáltatód személyeskedésnek fogja venni (azért mentél oda dolgozni, hogy GYESRE legyél jogosult, te direkt át akartad őt verni, stb.) ezért jó esélyed van, hogy ahhoz a munkáltatóhoz már nem mehetsz vissza.


Persze léteznek valóban humánus munkáltatók, aki tolerálják az ilyet. Hallottam olyan esetről is, amikor próbaidő alatt derült ki, és állományban tartották az alkalmazottat. Úgyhogy vannak kivételek. Csak sajnos elég kevés :(

2007. nov. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a pénz döntött arról, hogy mit tegyek. Nem tudom mennyire vagy rászorulva a táppénzre, gyedre, mennyit dolgoztál előtte. Járj utána, mikor milyen juttatást kapsz, én eszerint döntöttem.

Nekem 4 hónapja van munkaviszonyom, és elmentem vona táppénzre, csak nincs meg a 180 napom, így most dolgozok, inkább 17,000,-ftért 2 hónapot, hogy jogosult legyek szülésig a táppénzre.

ha dolgozni akarsz, várd meg a próbaidő végét,ha nem, azonnal elmehetsz táppénzre.

Sokmindentől függ, nem ismerjük a helyzeted, de érdemes kicsit átgondolni, hogy mivel jársz jobban.

2007. nov. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, teljesen egyet ertek a kettovel elottem szoloval.. En raadasul ugyanabban a cipoben jartam mint te. Nekem 2 honapos probaidom volt, es mar 4 hetes voltam amikor elkezdtem itt dolgozni (mondjuk csak az otodik heten csinaltam tesztet). En megvartam a probaido lejartat (1 honap tenyleg nem sok) es csak egy hettel utana mondtam meg. A pockom csak ezutan kezdett el latszani egyebkent.. szoval neked sem lesz gond. Szerintem meg ne szolj nekik, mert par honapos terhesen TUTI nem fogsz masik munkat talalni.

32 hetes kismama (aki meg mindig dolgozik es a kollegaim nem utalnak miatta :)

2007. nov. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan, hogy a próbaidő alatt is él-e az a szabály, hogy táppénz alatt nem lehet felmondani...de ha él és ha van folyamatos biztosításod az előző mh-eidről, akkor már most elmehetsz táppénzre.És ha lejár a próbaidő, akkor jelenteni be a terhességet és élni a védettséggel...ez sok helyről vérző válasz...sok benne a kérdőjel, de gondoltam azért leírom, hátha Neked is segít vmicskét...
2007. nov. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Próbaidő alatt indoklás nélkül azonnali hatállyal felmondhat a munkáltató. Tehát ha táppénzen vagy éppen, akkor is. Szerintem is jobb, ha kivárod a próbaidő végét, addig az esetleges rosszullétet ráfoghatod vírusra is. Én is így vártam ki a próbaidő végét, pedig az három hónap volt. Lehet, hogy nem rúgnának ki, de ezt csak utólag tudod meg. Ha viszont nem tudod leplezni, és próbaidő alatt már elmész táppénzre, azért még nem valószínű, hogy kirúgnak. Ha elmondod hogy terhes vagy, akkor szinte biztos. A terhesség alatt ugyanis nagyon komoly védelemben részesülsz, a munkakörülmények tekintetében is, és ez nem kifejezetten szolgálja a munkáltatók érdekét.
2007. nov. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem se szolj,mert akkor tuti elküldenek,ha véglegesitenek akkor is elküldhetnek,ez az uj törvény.én is igy jártam 3éve dolgoztam a munkahelyemen,terhes lettem,állandoan hánytam meg veszéjes anyagokkal meloztunk,igy kiirtak tápénzre,egy ideig huzták a munkaügyesek de kiderült miért vagyok tápénzen igy elbóocsájtottak,de visszamenöleg megjár valamenyi tápénz,ugy hogy nekem elég volt szülésig.gratulálok a babához.8 hónapos kisfiú anyukája
2007. nov. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!