Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhesen miért küldene...

7 hetes terhesen miért küldenek glükóz vérvételre?

Figyelt kérdés

Napokban voltam nőgyógyásznál, szívhang még nincs, de kezdődő pulzálás észlelhető volt. Egy hét múlva kell visszamennem. Addig is el kell mennem egy vérvételre. Ott a dokinál meg sem néztem a beutalót, hogy milyen vérvételről van szó, most látom, hogy glükózt vizsgálnak, és vizeletet is kell vinnem.

Ilyen vizsgálat nem a 24. hét körül szokott lenni? Szerintetek ez terheléses vizsgálat lesz? Olyankor honnan veszik a vért? (véna vagy ujjhegy)



2016. ápr. 12. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak sima éhgyomri cukrot fognak nézni semmi extra! Álltálába minden rutni vérvételné csinálnak.
2016. ápr. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minden rutin laborban néznek éhgyomri glükózt (vércukrot).
2016. ápr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ja,ezt nem tudtam. Eddig igazából életem során még csak 3x voltam vérvételen. 1x a jogosítvány megszerzése előtt, 2x pedig az egyetemi kötelező vizsgálat miatt. De ugye ott nem kaptam készhez eredményt, csak hogy "átmentem" a vizsgálaton, minden ok. Szóval nem értek az ilyesmihez... :/ Csak néztem a beutaló papíromat, és annyit ir rajta, h "glükóz". Ez kicsit meglepett...

Köszi a válaszokat :)

2016. ápr. 12. 20:12
 4/5 Bella169 ***** válasza:

A terhesség alatt minden vérvétel vénás.

Ha terhelésre küldenek akkor az lesz a beutalón, hogy glükózterhelés (vagy 120 perces glükóz)

Éhgyomrit mindig néznek mert ha az rossz akkor már a 24. hét elküldenek terhelésre is.

A terhelés majd úgy fog menni, hogy kora reggel leveszik az éhgyomrit. Majd kapsz egy pohár cukros vizet amit meg kell innod (ha nem birod a nagyon édeset vigyél citrom levet). Utána 120 perc múlva újra vesznek vért. A kettő között nem lehet enni, inni semmit (kivétel a cukros vizet amit adnak, és azt is egyszerre kell leküldeni). Valamint nem javasolt ilyenkor sokat sétálni, mozogni mert az befolyásolja az eredményt. (tehát ne tervezz akkora shoppingolást. vagy a váróban kiolvasol addig egy könyvet vagy valaki hazavisz és lepihensz hogy gyorsabban teljen a 2 óra)

Ujjhegyből nem fognak vért venni mert az nem olyan pontos.

A másik a vizelet. Gyűjts be sok kis flakont pisinek. Az hagyján, hogy minden vérvételre kell majd vinni, de havonta mikor mész a védőnőhöz oda is kell pisit vinni. A védőnő egy tesztcsíkkal nézi, hogy nincs e cukor, aceton, genny, vér ... stb a vizeletben.

2016. ápr. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Sokat segítettetek!

Neked külön köszönöm kedves utolsó válaszoló, a részletes választ :)

2016. ápr. 12. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!