Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megbocsájtanak valaha a szüleim?

Megbocsájtanak valaha a szüleim?

Figyelt kérdés

6 hetes terhes vagyok amire nemrég derült fény. Stabil párkapcsolatom van 3 éve. A párom dolgozik, egy felújítás előtt álló háza is van és egy jó szülöi háttere. Az én szüleim kitagadtad, utcára készülnek kirakni a döntésem miatt , hogy megtartom a babát. Szerintetek valaha helyrejön a helyzet vagy soha többé nem fogom érdekelni őket se én, se a gyermekem?

Egy 20 éves lány.


2016. ápr. 13. 09:11
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
93%
A szüleidnek a pároddal van baja, vagy túl fiatalnak tartanak a gyerekvállaláshoz, vagy szerintük nincs meg a hátteretek egy gyerek felneveléséhez? Vagy konkrétan miért ellenzik, hogy gyereketek legyen?
2016. ápr. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
74%

Én ebben a helyzetben nem is keresném őket később.

Nemsokára szülő leszel, és meglátod, hogy egy "normális" szülő, mindig kiáll a gyerekéért. Nem mindig ért vele egyet, de kiáll a döntése mellett. Szerintem.

20 éves vagy, nem 15, nem tudom, ez nekik miért ekkora probléma.

Az meg hogy az utcára tettek... 20 évesen igazán a saját lábadra állhatsz, ha családot készülsz alapítani, önszántadból kellett volna már elköltözni. Hisz nem a szüleidnek vállalod a babát.

2016. ápr. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
34%

Ha jól értem, a szüleidnél laksz és oda akarsz szülni.


Így érthetö, ha kiakadnak.


Menj a barátodhoz, és kész.

2016. ápr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ez egy pszihológiai terror lesz részükről. Tehát azért mondják,hogy megijedj és elvetesd!

20 évesen én sem vetetném el,de előttem van példa. Nővérem 19 évesen terhes lett. Született egy lánya aki már 20 éves. De a szülés után 3 évvel kiderült hogy a férjének hererákja van és nem tud több babát nemzeni.

Ha akkor nem tartják meg a babát,most sem lenne közös gyerekük.

2016. ápr. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
79%
Újítsátok fel a házat költözzetek össze, es majd látni fogják hogy nem kell mitől tartani boldogultok együtt. Mi 20évesen vettünk házat, 22 évesen szültem, de nem kértem ki anyámék vélemenyét nem is érdekelt, hisz már nem laktam otthon 19 éves korom ota. Álljatok a saját lábatokra es majd idővel megbékélnek, ha meg nem az nem a te hibád lesz! Gratulálok a babához és jó egeszséget!
2016. ápr. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Nem, nem nekik szülök és nem ott szeretném felnevelni a gyerekem. Van hátterünk, de természetesen számítunk egy kicsi támogatásra is. A párom dolgozik. A szüleimnek mindennel baja van : fiatal vagyok, nem készültem fel az anyaságra, nincs megfelelő anyagi háttér. Mindezt rosszul gondolják. Mivel falun lakunk ezért leginkább a szégyentől tartanak és a megszólástól. A párom jelenleg külföldöm van. Amint hazajön költözöm.

De fáj, hogy a szüleimre nem számíthatok.

2016. ápr. 13. 09:41
 7/34 anonim ***** válasza:
79%
Elobb utobb biztosan megfognak bekelni ne aggodj.. en most 21 eves vagyok 9 hetes terhes.. sirva mondtam el apukamnak mert feltem mit fog szolni en vagyok a legkissebb lanya.. de nagyon orult neki.. biztos vagyok benne hogy a te szuleid is orulni fognak elobb utobb ne keseredj el!!! :)
2016. ápr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
17%

20 evesen tenyleg fiatal vagy meg a gyerekhez, hisz nem nottel meg fel raadasul otthon laksz??? Meg sajat magadat se lattad el soha, nemhogy rajtad kivul meg plusz ket embert, dolgozol egyaltalan, vagy lesz barmi beveteled a baba mellett?? Tudod te mennyibe kerul egy felujitas? En igen, mert mi is epp felujitunk... 30 evesen aggodok azon, h ezt h fogjuk kivitelezni baba mellett, mert a gyerek se 2 filler...

Szerintem jogos a szuleid felhaborodasa, ha meg akarod tartani a babat, bizonyitsd be, h kepes vagy ra, mondjuk koltozz ossze a baratoddal, mar holnaptol! Jah es valakivel egyuttelni se konnyu, akkor jonnek meg csak a gondok igazan... De majd megtudod, kivanom, hogy sikertortenet legyen a terhessegedbol ne pedig kudarc....

2016. ápr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
73%

Igen, szerintem van esély, hogy megbékélnek. Lehet, hogy csak aggódnak miattad, mert a mai világban 20 évesen kicsit korainak tűnik szülni, főleg képzettség és biztos munka/anyagi háttér nélkül. De ha jó a kapcsolatod a pároddal és ő felelősséget vállal értetek, és ezt látják a szüleid is, akkor később talán még örülni is fognak a babának. tapasztalatból mondom, egy kisbaba össze tudja hozni a családot.

Mellesleg, 30-40 évvel ezelőtt még az számított teljesen normálisnak és átlagosnak, ha egy nő a huszas évei elején szülte az első gyerekét.

2016. ápr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
74%

Sajnálom, hogy ilyenek veled a szüleid. Egy szülőnek az lenne a dolga, hogy támogassa és segítse a gyerekét. Lehet, hogy megbékülnek majd idővel, amikor már megszületik a baba, de én nem hiszem, hogy meg tudnék bocsájtani nekik. Én is 20 éves vagyok,párom is annyi, mi is 3 éve vagyunk együtt, és mi is most várjuk az első babánkat. Anyukám nagyon sok mindenben támogat,nélküle sokkal nehezebb lenne, nem is tudom, mihez kezdenénk. Én itthon lakok még, szerencsére szép nagy, kertes házunk van, a párom is ide fog költözni a fiunk születése után. Tényleg sajnálom kérdező :(

21hkm

2016. ápr. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!