Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen praktikákat ismertek a...

Milyen praktikákat ismertek a szülés (tágulás) megkönnyítésére?

Figyelt kérdés

Gondolok itt homeopátiás dolgokra, málnalevél teára stb. Aki esetleg használt valamit, annak hatásos volt? Mennyi ideig tartott a szülés?


Fogadott szülésznőm nincs, a védőnő és az orvos pedig alig mondd valamit, mindenre rá kell kérdezni.



2016. ápr. 14. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
En is kivancsi lennek a valaszokra, meg csak 9 hetes vagyok de nagyon felek a szulestol..
2016. ápr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges felni, es aggodni! Ez total alkat, es egyenfuggo. En pl a semmitol tagultam kb, nem is ereztem, ha az orvos nem mondja, eszre se veszem. 3-szor szultem, mindharomszor burokrepesztessel inditottak, mert kitagultam spontan 5-6 cm-re. Konnyu, gyors szuleseim voltak, de en pl magas is vagyok, szeles csipovel. Mas pl hiaba tesz, eszik vagy iszik barmit, akkor se tagul, sot, van aki orvosi beavatkozasra se tagul, olyankor jon a csaszar. Ugyhogy nyugi lanyok, azok a babak nem fognak benn maradni ;-) Igy vagy ugy, kijonnek 😀
2016. ápr. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

36.héttől, homeós caulophyllum bogyó (2x2), és 2 csésze málnalevél tea naponta. Én hiszek benne. A szüléseim alatt gyorsan tágultam. Az első szülés az első gyenge fájásoktól számítva 5 óra volt, a második 4 óra. Sőt a másodiknál 5 perces gyenge fájásokkal mentem be, de kiderült,hogy már 4 ujjnyi a tágulás. Meg is lett hamar a

baba. :-)

2016. ápr. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is alkat függő, első szülés előtt ittam a málnalevél teát, szedtem a homeós b8gyókat, ettem a datolyát (állítólag az is segít), 26 órás szülésem volt. Másodszorra csak a málnalevél teát ittam, mikor nem felejtettem el, 6 óra alatt megszültem.
2016. ápr. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Màlnalevél teàt nagyon tudom ajànlani. Este fél 11-kor kezdtem mérni a fàjàsokat, rendszertelenek voltak, 8-15 percenként jöttek, fàjt, de simàn kibìrható volt. Fél 1-kor indultunk itthonról, addigra kb 5 percesek voltak, mire a 20 percre lévő kórhàzba értünk, màr 2-3 percesek. Itthon màr eléggé nehezemre esett felöltözni, de a kórhàzba még mindig simàn besétàltam, a sznő csodàlkozott, hogy biztos nem 4 percesekkel vannak. Vizsgàlatnàl 3 ujjnyi méhszàj (kb. 00:55-kor vizsgàlatak meg),gyors adategyeztetés, felvétel, iràny a szülőszoba, útközben elfolyt a magzatvìz, megérkeztek a toló előtti durva fàjàsok. 18 perc múlva megvolt a baba (gàtvédelemmel) ebből kb. 5 perc volt, mire felimàdkoztak az àgyra. Vagyis elég gyors volt a tàgulás, mondjuk istenesen fàjt is a végén. Nem tudom, hogy tea nélkül milyen lett volna, az első is gyorsan született.
2016. ápr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A feleségemnek az intimtorna nagyon jól bevált (az első szülése után nagyon meggyengült a gátizomzata, ezután kezdte el a Kriston-módszert). A második szülése már nagyon gyors volt, a harmadiknál meg csak kimentem az anyósomhoz a folyosóra, már szólt is utánam az asszisztens, hogy apuka lettem. Se gátmetszés nem volt, se semmi.
2016. ápr. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!