Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mesélnétek nekem hogy zajlik...

Mesélnétek nekem hogy zajlik a szűlés ha magzatburkot repesztenek? Infúzio után be indulnak a fájások? Tágulás is? És utánna repesztenek vagy hogy zajlik le? Ha semmi jele a fájásnak és nem vagy ki tágulva akkor is repesztenek?

Figyelt kérdés

#Magzatburokrepesztes
2015. dec. 21. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:

A burokrepesztést kevered a szülésindítással.


A szülésindításnak része lehet a burokrepesztés, de önmagában nem feltétlenül szülésindítás.

Tehát nem biztos, hogy oxitocint adnak, stb. Akkor is szükség lehet burokrepesztésre, ha nem alul és nem eléggé reped meg magától. Egy csipeszszerű eszközzel felnyúlnak és elcsípik a magzatburkot. Túl sokat nem érzel belőle.


A magzatburoknak nem feltétlenül van köze a táguláshoz, fájáshoz. Elfolyhat a víz, de nincs kellően szétrepedve, akkor segítenek rá.

2015. dec. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A 38. héten voltam, már bent feküdtem a kórházban, mert toxémiás voltam. Úgy indult, hogy nagyon felugrott a vérnyomásom, mondták is, ha gyógyszerek ellenére is így lesz, akkor indítanak.

Ehhez képest délután elment a nyákdugó, este jött a magas vérnyomás, a szülőszoba felé menet elkezdett szivárogni a magzatvizem, viszont nem repedt meg teljesen a burok, így burokrepesztés történt. Akkor már végig ujjnyira nyitva voltam, tulajdonképpen ez már a 36. héttől így volt.

Kaptam infúziót, oxitocint. Este 10-kor kerültem be a szülőszobára, sajnos bármennyire is dolgoztunk rajta, nagyon nehezen tágultam, és hiába is tágultam ki a végére és nézett ki úgy, hogy mehet természetesen, sajnos a fiam nagyobb méretekkel rendelkezett, mint én magam, illetve a fekvése sem volt a legjobb, így császármetszés lett, amit altatásban csináltak és éjjel 3 órakor született meg a fiam.

Fájásaim pedig az oxitocin hatására lettek.

2015. dec. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kimaradt, hogy a 36. héttől és a szülés megindulása pillanatában is végig 2 ujjnyira voltam nyitva.

Előző voltam.

2015. dec. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem inditott szules volt!Egy ujjnyira voltwm kitagulva,vartak hatha tobb lesz belole...Nem lett.Jott a doki,mondta h doljek hatra,megrepeszti a burkot.Nem ereztem belole semmit!Bekotottek az oxitocint.Attol brutal fajasok szunet nelkul,de negy ora alatt meglett a fiam!
2015. dec. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha meg kell indítani, akkor igen. Nekem is így volt, fél ujjnyi szerepelt a papíromon, de szerintem nem is volt még annyira sem nyitva... burokrepesztés, oxitocin bekötése, attól jöttek a brutál fájások...nekem 8 óra volt, közben tágítottak is, mert nem ment az olyan könnyen...
2015. dec. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok végül dec.29-én született meg kisfiam fél nyolckor burok repesztés volt.Kaptam oyitocin infuziot brutalis fájások jőttek 1-3 percenként nem birtam hoztak gázpalackot hogy szivjam az sem cot jo elszédültem tőlle dezgyan ugy ereztem a fájásokat.Végűl kaptam epidurális injekciot ami elég soká kezdett hatni vagy 6-szor nyomtak bele folyasekot hogy hasson a fájás föl jött a haasamra azthittem hogy szétszakad.Nagyon sokat szenvedtem 1 ujjnyira voltam kitagulva kezzel tagitott a doki.. A végén 3ujnnyira voltam kitagulva mikor jott es mondta hogy szulni fogok.14:30ra lett meg a kicsi hercegem :)
2016. ápr. 24. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!