Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha ideges vagyok, begörcsöl...

Ha ideges vagyok, begörcsöl és keményedik a hasam. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Ma pl. összevesztem valakivel itthon, és éreztem, hogy begörcsölt a hasam, és a fiam is elkezdett nagyon rúgni. Már most szoktam keményedni, szedek magnéziumot, de a sok stressz (a veszekedések miatt) nagyon aggaszt. Félek, hogy koraszülés lesz. Egy hete voltam utoljára dokinál, minden rendben, fejvégű a baba, méhszáj értékem 3000 volt, zárva vagyok. De a dokim szerint nem jó, hogy ilyen hamar keményedek/görcsölök már.

Mit tudnék csinálni? Sajnos többgenerációs házban élünk, szóval nem csak a párommal ketten vagyunk, és nem mindenkit érdekel, hogy terhes vagyok, ezért jó lenne nem mindig veszekedni/kiabálni.

22hkm


2016. ápr. 15. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is félidőtől keményedtem mindhárom gyerekemmel, de mindegyiket időben szültem, a harmadikat, amelyikkel a legtöbbet keményedtem, azt jól túl is hordtam.

Szerintem nincs ilyen összefüggés.


Ráadásul ha olyankor érzed a fiadat rúgni, akkor pláne nem vészed, mert amikor a rendes méhösszehúzódások (jósló fájás, később szülési fájás) vannak, akkor aközben a baba nem mozog.


Ettől függetlenül nyilván a veszekedés meg a stressz nem szerencsés, de gondolom ezt nem kell magyarázni...

2016. ápr. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért félek csak, mert a dokim beparáztatott. Nem mondott semmit amikor kérdeztem, csak azt hogy nem örül neki, hogy már most keményedek.

És igen, tudom, de sajnos egy hisztis kamasz (a húgom) is itt lakik, és egyszerűen kontrollálhatatlan a viselkedése.

2016. ápr. 15. 19:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne legyél ideges, mást nem tudsz csinálni.

Ha valaki veszekedni kezd, akkor fordíts hátat és távozz. Nem kell beleugrani a veszekedésbe, ha provokálnak.

2016. ápr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ráadásul ha olyankor érzed a fiadat rúgni, akkor pláne nem vészed, mert amikor a rendes méhösszehúzódások (jósló fájás, később szülési fájás) vannak, akkor aközben a baba nem mozog. "


Dehogynem, vajúdás és kitolás közben is olyanokat rúgott a gyomromba, hogy majdnem kidobtam a taccsot miatta.

2016. ápr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Két fájás között, nem Utolsó?
2016. ápr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!