Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes külön pelenkatartó...

Érdemes külön pelenkatartó kukát venni? Ti hogyan oldottátok meg, hogy ne legyen "szag" egyik szobában sem? Panellakás.

Figyelt kérdés
Babaszobába gondoltam a pelenkázó mellé valamilyen szemetest, amit persze gyakran ürítenék, de minden pelussal nem fogok leszaladgálni a másodikról. Valami nem túl drága, de hatásos szemetest tudtok ajánlani? Vagy más módszert?

2016. ápr. 18. 10:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
45%
A konyhaiba dobtuk....tápszernél nem tudok nyilatkozni,de a csak anyatejes babának nem büdi. Amikor a hozzátáplálás kezdődik nah akkor alakul igazán a szag,de akkor már nincs olyan sűrűn kakis pelus
2016. ápr. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Légzésfigyelőt vettünk és ahhoz adtak egy pelenkakukát ajándékba. Úgy éreztem akkor, hogy teljesen felesleges, de dekorációnak szép, hát maradjon. Most 2 gyerek és 4 év babázás után mondom: imádom. Nagy szívás lett volna nélküle, főleg, amikor mindkét gyerek még pelusos volt. Iszonyat nagy mennyiség, iszonyat büdös rövid idő alatt. Életmentő egy két szobás panelben. Persze, ki lehet vinni a szemetest, mondják sokan. De amikor a 2.5 évesed elfut a folyosón, a pici üvölt a kiságyban, akkor annyira nem szívesen viszed ki a szemetet, mert nincs annyi kezed és fejed, hogy mindenhol ott legyél. Én sem hittem volna, de nagyon hasznos volt.
2016. ápr. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
32%

30 literes szemeteszacsit vettünk (sima fürdőszobai kuka mérete). Minden kakis pelenkát és a popsitörlőket abba tesszük, aztán szoros csomót kötök rá.

Úgy akár a rendes szemetesbe is mehet. Fél naponta érdemes kidobni a felgyűlt termést, akár 1 db van, akár több.

Mi kertes házban élünk, az ajtó elé szoktam kidobálni és aki épp megy kifelé, az elviszi a kukáig.

De volt olyan, hogy még erre sem volt időm, csak a bejárati ajtóhoz hajítottam. Nem volt szaga, pedig pár órát várakozott ott.

2016. ápr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi ilyet vettünk, 1500 körül volt az Auchanban. Nem ereszti ki a szagot, teljesen jól zár, naponta ürítem, használok bele szemeteszsákot.


[link]

2016. ápr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
44%
Egyébként szag eleve akkor keletkezik, amíg megtisztítod és átpelenkázod, azt mindenképpen ki kell szellőztetni.
2016. ápr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk egy pelenka kuka???

Hasznàltan akàr 1000Ft-ért tudsz venni.

2016. ápr. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nekem ilyen volt,sajnos eltűnt a teteje hiàba raktam el a következő gyereknek,ìgy vettem màsikat egy ezresért. Kb 1500-2000Ft bele a zacsi,de az elég 2 hónapra kb. De nagy szemeteszsàk is jó bele.

2016. ápr. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a pisis megy a pelenkakukába (Angelcare légzésfigyelőhöz adták, dizájnos, de letörött a teteje elég hamar), a kakis meg egy zacsiban a nagykukába, amit naponta viszünk le.
2016. ápr. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi vettünk, es tenyleg szagmentesen zar, a vecebe a sarokba tettük. Utana eladni tervezzük, igy valami visszajön az arabol. Az arnal vedd figyelembe, hogy az utantölthetö zacskokat mindig ujra kell venni, ezekböl mi mindig a nagyobb memnyiseget vettük meg jo elöre, igy olcsobb, ill. vateran is körülnezhetsz (mi ebay-en is vettünk). Most leszokofelben van a lanyom, igy nem vettünk ujabb zacskot bele, hanem egy ideje a (fedett) erkelyen gyüjtjük neylon taskaban a pelusokat. Itt nem zavar senkit, telen, kora tavasszal megcsak ki sem ültünk az erkelyre, es ha megtellett a zacsko, levittük, csak ennyi. Ha van ilyen lehetösegetek, akkor ez olcsobb es ugyanolyan jo megoldas lehet! Viszont pl. az elözö lakohelyünkön, pedig megcsak nem is panel, hanem csaladi haz, nagyon körülmenyes lett volna fel emeletnyit az ajtoig lemenni lepcsön, a gyerek futna utanad, es akkor megcsak az utcarol jol belathato bejarat miatt direkt az ajto ele sem tehettük volna, szoval ott sztem csak a pelenkatarto kuka volt jo megoldas.
2016. ápr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is Angelcare van, nem ertem, mi van a tetejevel masoknak, nalunk teljesen rendben 3 gyerek utan. Igaz, a sarokban nem nagyon ertek el, nem ezt babraltak egesz nap. Es termeszetesen pisis, kakis is ebbe ment, es csak akkor vittük le, miutan megtellett a zacsko, talan kb. hetente 2-szer. Lenyomva zacsko mar elzarja a szagok nagy reszet, de a teteje bezarva teljesen elzarja sztem.


9.

2016. ápr. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!