Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második terhességet kihordani?

Második terhességet kihordani?

Figyelt kérdés
Mikor újra teherbe estetek, éreztetek olyat, hogy fogtok újra végigcsinálni 9 hónapot? (Úgy mindent beleértve.) Röstellem magam. :(
2016. ápr. 22. 08:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ne röstelld. Ha nehéz volt az első, akkor normális, hogy tartasz a másodiktól. Én is így vagyok vele, bár elég sokat aláztak mikor felvállaltam, hogy nem örülök a terhességnek, mert nekem pokol (és be is jött, mert negyedik hónapban is még hányok), de hát ez van, nem szeretheti mindenki :)

Nekem az elég volna, hogy a kezembe adják minden nehézség nélkül a kicsikémet. :)))

2016. ápr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ki előtt röstelled magad?


Nagyon nehéz terhességem és szülésem volt, ha valaha még egyszer belevágok, biztos hogy ugyanezt fogom érezni és tuti, hogy elhangzik majd, hogy "mi a fenéért csinálom ezt", de majd kárpótol a gyerek.

Nem mindenki szeret terhes lenni, nem mindenkinek van meg a rózsaszín felhők feletti lebegő érzés... Sokunknak csak egy szükséges rossz ahhoz, hogy gyerekünk legyen.

2016. ápr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Kicsit megnyugodtam, hogy más is így van ezzel. Igazából, magam előtt. Ahogy akartam, vágytam az elsőre, sehol sincsenek azok az érzések. Illetve gyereket persze akarom, de ennyi. Igen, az lenne a legjobb, ha a kezembe adnák a következőt, hogy íme, itt van. :)
2016. ápr. 22. 08:59
 4/18 anonim ***** válasza:
52%
a másodiktól mindenki egy kicsit jobban fél... azután, ha el tudja engedni ezt a félelmét, jön a meglepetés, hogy könnyebb
2016. ápr. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne is monddd..

Indult az elsővel vérzés fertőzések,félidőben meg akart születni , àllandó keményedések,súlyos toxaemia de hàla egészséges baba lett.

Màsodik vérzés,korai keményedések méhösszehúzódások ..sajnos elvesztettük.

Mindenki cseszeget most hogy a harmadikat vàrjuk hogy mi§rt nem tudok mosolyogni...jah..mert imàdom szeretem s rettegek...mindig van valami.Vérzés,fertőzések,àllandó méhösszehúzódàsok,keményedések.

Minden nap magamban imàdkozom s beszélek hozzà.

De ettől még sajnos szorongok.

Szeretném élvezni a kismamasàgot,aktívkodni itthon.De marad a sok pihenés.


Nehéz de szeretnénk kistesót s mindent megteszünk.

2016. ápr. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ötös vagyok azt nem is írtam hogy rettegek a szüléstől nehogy ott baj legyen ill a fàjdalomtól.

De örülök hogy itt van mert imàdom ahogy mozog.Ezért nem is lenne jó ha csak úgy ideadnâk :)

Azért is megcsinàljuk:)

2016. ápr. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem meg örülj. Te tudod milyen egy "rossz" terhesség,arra szàmìtasz ìgy max pozitìv csalódàs ér. Én úgy vàgtam bele a màsodikba,hogy juppi de jó,miutàn az első az egy àlom volt. Ezek utàn hatalmas csalódàs volt ez a 9 hónap... Betegségek, fenyegető koraszülés,görcsök,fàjdalom,stressz... Aztàn 4 hónap fekvés. Nem is nagyon éreztem semmit a gyerek irànt... Borzasztó volt.


Most màr megszültem,minden oké. Imàdom a kiscsajt,de alaposan megszenvedtem. Ha ez lett volna az első terhességem nem biztos,hogy lenne következő,vagy azt érezném,mint Te.

2016. ápr. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Na én a 3. Terheségemnél vagyok így, 5. Hettől hánytam, napi szinten 5-7hányás, első 3 hónap -4kg! Dolgozni nem tudtam táppénzen vagyok. Mikor egész nap fetrengtem az ágyba és csak hányni kelltem fel, akkor sírtam hogy miért is akartam én ezt megint! Az elsővel 3 hetet kórházban voltam hányás miatt. Nem tudtam ellátni a családot, egy kész horror volt eljutni a 2 gyerekkel az oviba... de most így 26 hetesen jól vagyok már, és lelkiismeret furdalásom van hogy bármikor is eszembe jutott hogy jobb lett volna ha nrm lett volna... itt a kis pocakbébi most már sokat ficánkol, a hányás is abba maradt a 14-16 hètre. Igaz mélyen tapadó lepény miatt szextilalom van, de még mindig jobb mint az a sok hányás! Olyan mintha nem is lett volna. Nem tudom hogy éltem túl! Most már csak a heteknek kell telnid hogy a kisbabánk szépen fejlödjón. Majd idővel jobb lesz neked is, kitartást!
2016. ápr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nekem nem a terhességgel volt bajom, szerencsére baromi könnyű 9 hónapjaim voltak, 0 rosszullét csak egy kis terhességi cukor a nagyobbikkal, a kicsivel aztán az se lett. Engem a szülés volt, ami totál beparáztatott. Az elsőnél az ember még nem tudja mire számíthat, na a másodiknál már pontosan tisztában van vele. Pedig a szüléseim sem voltak olyan túl durvák, 6 óra alatt megszületett mindkét gyerekem nem is kis súllyal (3,5 és 4,1). Szóval nálam inkább a szülés miatt volt para, meg az első hónapok miatt.
2016. ápr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
3. Terhessegem.. A wc felett gornyedve eszembe szokott jutni,hogy nem vagyok normalis(az elozo ketto is ilyen hanyos volt)de aztan ugy elszall,mar csak rohogok magamon...mikor majd megszuletik ugyanugy elfelejtem ezeket a napokat,mint az elozo kettőnél:) ne rostelld magad miatta,kitartas
2016. ápr. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!