Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jó, ez így? Elmagyaráznátok?

Jó, ez így? Elmagyaráznátok?

Figyelt kérdés
Szóval ez a menet? a sorrend? Az orvos ad egy telefonszámot, amit felhívok, hogy ki a védőnőm. aztán őt is felhívom, és időpontot kérek tőle. elmegyek és odaadja a kiskönyvem. a kérdésem az lenne, hogy ő ad beutalót vérvételre és uh-ra, vagy azt máshogy kell intéznem? előre is köszönöm a rendes válaszokat.
2010. ápr. 7. 12:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy emlékszem, hogy a beutalókat a szülész írja. A védőnős dolog így van, ő tölti ki a kis könyvet és havonta kell járni hozzá. Ott mindig súlyt néz, vérnyomást, vizeletet, majd a végén ő csinálja a ctg-t.
2010. ápr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én nem az orvostól tudtam meg, hogy ki a védőnőm.Elmentem abba a terhesgondozóba, amit az orvosom mondott.Leültem a váróban, kijött egy védőnő.Mondtam, hogy melyik utcában lakom.5 perc múlva jött egy papírkával, amin rajta volt a területileg illetékes védőnőm neve, mobilszáma, fogadási ideje.Még aznap felhívtam, kaptam időpontot, azóta is minden oké.A beutalókat nem ő adja, hanem a szintén kórházi terhesgondozó előtt szoktunk várakozni.Ott kapjuk meg a beutalót vérvételre, UH-ra.Mindig ül bennt egy orvos, aki lepecsételi.Kérdezik, hogy miért jöttél, és már adják is.A dokimtól eddig egy beutalót sem kaptam.
2010. ápr. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt, hogy elmentem dokihoz, megvizsgált, megállapította a terhességet, kezembe nyomta a leletet, és mondta, hogy a lelettel keressem meg a körzeti védőnőt, ő majd tájékoztat hogyan tovább. Itt a zalaegerszegi kórházban ki is van lógatva a "védőnők" feliratú szobácska ajtajára, lakcím szerint ki hova-kihez tartozik, névvel, telefonszámmal.

Elmész hozzá, általában hetente egyszer van fogadóóra/tanácsadás, de ha ügyeletes, az enyém mindig szól, hogy akkor is mehetek.

Ott felveszi az adataidat, kiállítja a könyvedet, megméri a súlyt, vérnyomást, kikérdez családi betegségekről, stb.

Nekem ő intéz mindent (mondjuk ez kisváros, 3000 lakos, lehet, egy nagyobb körzetben nem lenne erre ideje), ő kér időpontot a havonta esedékes vizsgálatokra, a laborra/vérvételre, egyedül az UH-időpontokat és majd az NST-t kell magamnak kérni, de ott is mindig szól előre, hogy akkor erre és erre a hétre kérjek.


Ha magánorvosod van, az nem tudom hogy működik, gondolom, ott a vizsgálatok és a kötelező vérvétel külön megy.


üdv! 33 hetes kismami

2010. ápr. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. sztk-ba járok (még most). majd akkor a védőnőt kifaggatom, ne legyen többször ez a tudatlanságom
2010. ápr. 7. 12:41
 5/14 A kérdező kommentje:
Sajnos Kecskemét nem kisváros. Jó lenne nem 100 embernek telefonálgatni, hanem a védőnő intézne mindent.
2010. ápr. 7. 12:43
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az orvos mondta, hogy ami papírt ad, hogy igazoltan terhes vagyok, azzal keresemm meg a védőnőt. Felhívtam a rendelőben a védőnőket, és elmondtam hogy terhes vagyok és ilyenkor mi a teendő, a hölgy megkérdezte hol lakom és rögtön mondta hogy ki a védőnőm,rögtön adta is mert éppen benn volt. Megbeszéltük, hogy mikor találkozunk először. Beutalót ő ad arról amit az orvosom a leletre ír, a terhesgondozós orvos már el sem jön, csak lepecstelt üres beutalót hagy a védőnőnél, ha pedig nincs ilyen akkor a védőnő szerez az orvostól beutalót és csak érte kell menni. UH-t a dokim csinál, ha nincs fogadott orvosod, akkor az SZTK-s rendelésre kell menned, de ezt a védőnő el fogja alaposan magyarázni.


25 hetes km

2010. ápr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm.
2010. ápr. 7. 12:46
 8/14 anonim ***** válasza:
12:36-os vagyok (Orsi), és szintén kecskeméti.Ha tudok valamiben segíteni, szólj nyugodtan.Én is átéltem ezt a bizonytalanságot.
2010. ápr. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Neked nagyon örülök. Végre valaki aki itteni. elég fejvesztve mennek itt a dolgok. ráadásul nem vagyok egy határozott ember és nagyon nehezen találom fel magam.
2010. ápr. 7. 12:50
 10/14 anonim ***** válasza:
Írj nyugodtan, akár privátban is.Szívesen válaszolok, amire csak tudok.
2010. ápr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!