Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vitamminokat érdemes...

Milyen vitamminokat érdemes szednem? Ami nem árthat a babának, ami jó mindkettőnknek, ami nem terhes vitamin?

Figyelt kérdés

C-Vit?Folsav?Vas?Kálcium?Ezek biztos fontosak de nem lenne ez ,,sok"?Ennyi tabi?

(a véreredményem még nem jött meg amiből megtudnánk hogy mi hiányos)


2016. ápr. 24. 23:46
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
*vitamin
2016. ápr. 24. 23:47
 2/19 A kérdező kommentje:
A dokim azt mondta ne szedjek terhes vitamint mert nagy lesz a baba.
2016. ápr. 24. 23:49
 3/19 anonim ***** válasza:
48%

Mi az, hogy "nagy lesz a baba"? Nem az a lényeg, hogy egészséges és kifejlett legyen?

Kiegyensúlyozott, egészséges étrend és mellette a jobban megterhelt szervezeteddel nyugodtan szedhetsz vitamint. Kipisiled, ennyi.

2016. ápr. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
De az a lényeg!Viszont tényleg nem lesz mindegy nekük hogy mekkorák leszünk!A terhes vitamin szerintem is felfúj!Én sem vagyok a híve a szedésének!
2016. ápr. 25. 00:02
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem kaptam kielégítő választ!Bocsi!
2016. ápr. 25. 00:04
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kismamavitamintól lesz nagy a gyerek. A vitamin nem hízlal, a gyerek mérete a genetikától függ, meg attól mennyit eszel. (Én végig szedtem, midkét gyerekem 3 kilós lett és a 41. hét végén születtek. Barátnőm nem szedett, mindkét gyereke 4 kiló körül volt.)
2016. ápr. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Puffadásra,gyomorégésre???Mik vannak?
2016. ápr. 25. 00:05
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Mitől fújna fel?
2016. ápr. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor azt a vitamint ne szedd, amelyik "felfúj"...az melyik? Mitől jobb külön beszedni a komponenseket, mint egybe?
2016. ápr. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

terhesvitaminokban ugyanazok a vitaminok, nyomelemek, ásványi anyagok vannak mint az összes többi multivitaminba. annyi a különbség, hogy a terhesvitaminban olyan arányban vannak, ami jó a magzatnak és az anyukának. nem értem mitől lenne más, ha te ezeket külön tablettákban vennéd be és nem egy szemben ami pont neked van kifejlesztve?


elsővel végig szedtem terhesvitamint, 40. héten 3 kilós lett... összesen 12 kilót híztam. orvosom kifejezetten ajánlja. most túl vagyok a félidőn, heti egyszer szedek terhesvitamint, mert egy probléma miatt kiszámoltan kell szednem egy bizonyos túladagolható vitamint, de igyekszem nagyon sok gyümölcsöt és zöldséget enni, látszik is a sok gyümi, már 10 kilót híztam... :)


azt meg végképp nem értem, hogy mi puffasztana? egy tablettában?


folsav a lényeg amúgy az elején, na meg a d-vitamin.

2016. ápr. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!