Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem korai 23hetesen megvenni...

Nem korai 23hetesen megvenni a kisagyat, meg ugy "mindent"?

Figyelt kérdés

Babakocsi, butorok,ruhak..egyszoval minden amire csak szukseg van! :)

Szerintetek nem tul korai?


2016. ápr. 25. 16:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
én nagyon korainak tartom.
2016. ápr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
De korai. Nézegetni, tervezgetni, összeírni, hogy mi-minden kell viszont egyáltalán nem.
2016. ápr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De kozben pont a kiemelt kerdeseknel lattam egy "hasonlo "kerdest...

O mar a legelejetol vasarolt pl ruhakat...

Kommentben perig irtak ,hogy huszonpar hetesen vettek a babakocsit stb.

Szerintetek miert korai?

2016. ápr. 25. 16:43
 4/13 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, én már veszítettem el 24 hetes babákat, azért mondom, hogy korai. Nyilván nem ezen áll, vagy bukik, hogy megveszed-e. De tudom milyen fájdalmas elpakolni a baba dolgait, mert mégse jön. Második terhességemnél apróságokat veszegettem, mert nyilván jól esik az embernek, meg terveztem a kelengyét. Nagyobb dolgokat csak 30. hét fölött vettünk, nem volt késő az sem.
2016. ápr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Ha úgy érzitek és nektek jó így, akkor nem korai. Azért szokták mondani, hogy ha a babával valami baj történne, akkor potyára vásároltál...

De könyörgöm, a babával bármikor lehet baj, akár a szülés alatt vagy után is (pl.:bölcsőhalál). Nem lehet így hozzáállni. A másik meg, hogy ha elveszíti a pár a babát, valószínűleg akarnak majd még gyereket, úgyhogy még jól fognak jönni a dolgok, vagy ha nagyon nem bírnak ránézni se, akkor eladhatják/elajándékozhatják.

Mindenki akkor vásároljon, mikor saját maga jónak érzi.

Én a legutolsó időre nem merném hagyni a vásárlást, mert akkor már nehezebb a létezés is, nemhogy órákig vásárolni, nézelődni vagy cipekedni akár.

2016. ápr. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én későre hagytam, pont valami olyasmitől félve, amit a 4-es válaszoló írt. Pedig soha nem volt semmi rendellenesség, de akkor is.

Aztán egyszer csak jön a "fészekrakó ösztön", akkor meg hirtelen ideges leszel, hogy még semmi sincs, na akkor megbántam, hogy halogattam.

2016. ápr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Én nem tartom korainak, nagyon örülök, hogy nem hagytam a legvégére a dolgot. Egyrészt sosem lehet tudni, hogy mikor érkezik a baba, mert valaki már 37-38 hetesen szül. Másrészt pedig a végén bőven elég volt mindent sterilizálni, kimosni, kivasalni, rengeteg idő el fog azzal is menni. Az új dolgokat is mindet át kell mosni első használat előtt.


Én még nem veszítettem el babát, de az elejétől igyekeztem optimista lenni és nem a legrosszabbon gondolkozni. Nyilván végigaggódja az ember a terhességet a sok vizsgálat és kisebb-nagyobb probléma miatt, de ettől még nem kell mindent a végére hagyni.

2016. ápr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
23 hetes vagyok. 20 hetesen vettük a babakocsit, már megvannak a ruhák nagy része és a szekrénye is. Kiságy is megvan, de még nem raktuk össze, hogy ne foglalja a helyet. Apróságok (pár játék, cumisüveg stb) is van már. Nem érzem korainak. Augusztusi baba lesz, és nem akarok nagy hassal a 40 fokban vásárolni menni.
2016. ápr. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Nem mondtam egyáltalán, hogy a VÉGÉRE kell hagyni, szó sincs róla. Azt mondom én is, hogy legkésőbb a 36. hétre legyen kész a dolgok nagy része, ha véletlenül előbb érkezik, nálunk is így volt. 30-36. között mi is megcsináltuk szépen a szobát, intéztük a bútorokat. Meg mondom, előtte rengeteg időt töltöttem a tervezéssel, az árak összehasonlításával, stb. Meg bő félidőtől persze vettem én is kisebb dolgokat, de a kérdés ugye úgy szólt, hogy MINDENT megvenni 23 hetesen.
2016. ápr. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

2-es valaszo,igazan sajnalom ami veled tortent :(

En is veszitettem mar el babat,bar nem volt meg 24 hetes,csak 9 hetes,de rettenetesen fajt es nehezen lepem tul.

Most viszont nagyon pozitiv vagyok, erzem a mozgasat,olyankor csak arra gondolok,tobbe velunk nem tortenhet olyan szornyuseg. :)

Koszonom mindenkinek aki hozzaszolt! :)

2016. ápr. 25. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!