Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Leírnád 1 napi étrendedet?

Leírnád 1 napi étrendedet?

Figyelt kérdés
Olyan kismamák étrendjére lennék kíváncsi, akik nem híztak sokat a terhességükben. Kíváncsi vagyok mi kell hozzá, hogy ne hízzak újra 22 kilót :S
2010. ápr. 7. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Ma pl.

- reggeli (kb 9-kor): főttsonka, 2 szelet házikaláccsal, 1 tejeskávé

- ebéd (kb 13.00-kor): rizibi, 1 db rántott csirkecomb, 1 szelet húsvéti maradék süti :)

- "uzsonna": 1 3in1 capuccino

- vacsi (kb 18.00-19.00 között vmikor): még nem tudom, de valószínű valami husis dolog lesz pici kenyérrel, vagy tejbegríz fahéjasan

- utóvacsi (kb 21.00-kor): 2-3 db kivi vagy narancs


Eddig 3 kg-ot híztam, 32 hetes vagyok.

Igaz, volt rajtam majdnem 10 kg plussz, mikor babás lettem.

2010. ápr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Szia,


Reggeli:

3 szendvics, toastkenyérből sonkával vagy párizsival


10 órai:

Epres joghurtos Jó reggelt szelet (2 db)


Ebéd:

Munkahelyi étkezdében vagy egy tányér főzelék (imádom), vagy kis adag leves+kis adag husis második fogás (pl. tegnap bakonyi pulyka)


Vacsi:

17.00 és 18.00 között valamikor szintén toast kenyeres szendvics vagy egy kis tál főtt étel amit páromnak főztem (általában főzelék)


Esténként vacsi után:

egy pohárka aloe verás Activia (imádom) vagy egy kis bögre müzli


Szerintem ez nem sok, 24. hétben vagyok és eddig 7 kiló jött fel de közben itt volt a Karácsony :))))

Egyébként 170 cm magas vagyok és normál testalkatú.

A védőnőm szerint teljesen normális gyarapodás, gyakorlatilag csak a hasam nőtt és velejárókét a csípőm de én egyébként is csípőben kicsit puhosabb vagyok télen.

2010. ápr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Előző vagyok és kihagytam hogy ezeken túl a nap bármely szakában eszem narancsot, mandarint, epret vagy körtét, almát :)
2010. ápr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
július végen lettem terhes és 1 éve áprilisban szültem!:)összesen 8 kg jött fel nagyon jól éreztem magam a bőrömben attól eltekintve hogy nagyon pici volt a pocakom ami zavart jó én sem vagyok nagy darab 49 kg és 153cm a párom 174cm és 76 kg de pont a kiirt napon 3340g és 51 cm-el hoztam világra a fiam!és emlékszem rá hogy nem volt olyan hogy ne szószerint ne zabáltam volna pizza fagyi,pörik,kenyér rengeteg narancs és gyümölcs zöldség sok tojás és nyers krumpli ez volt a mindenem mindennap ha nem ehettem majd meg őrültem...és 1 liter hideg kakaó!reggel már 6 kor csattogtam a konyhában kajáért! sok gyors kaját csokit és cspszet ettem egyszóval minden "károsat"de sosem dohányoztam!terhesség előtt sem!a doki szerint ezért ! 14 40 kor megszültem és 17 00 kor amikor mentem a fiamért a csecsemő o-ra meg méreckedtem és 49 kg voltam csak hálóingben!És most is ennyi vagyok!Remélem sikerül elérni a célod Boldog babavárást!
2010. ápr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi!!

Én még csak 10 hetes vagyok, de az előző babámmal nagyon sokat híztam (igaz ettem is mint a vett malac) és próbálnám elkerülni a túlzott hízást.

2010. ápr. 7. 16:20
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi!! :) kedves 16:20as: én ha csak ránéznék ezekre a kajákra, 15 kilót híznék:)))) szerencsés alkat vagy!
2010. ápr. 7. 16:36
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Reggeli: 1 szelet teljes kiörlésű kenyér vajjal, zöldségekkel. Én úgy 9-10 körül szoktam enni először.

Ebéd: Vagy tonhalsaláta, vagy zöldségleves, vagy liszt nélküli főzelék.

Uzsi: én fagyasztott gyümölcsöt szoktam enni.

Vacsora: Leves, tegnap 1 szelet vajas kenyér főtt tojással.

2010. ápr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

Én mindössze 8 kg-t híztam a kisfiammal, és a kórházból 52 kg-mal jés 60 centis derékkal jöttem ki. Bár annyiban "speciális" a dolog, hogy a teherbeesésem előtt nagyon keményen sportoltam, és a 9 hónapot is végigmozogtam. Persze csak annyit, amennyi jól esett. Ha nem akarsz hízni, abban Neked is rengeteget segíthetne a sport. Persze, ha nem vagy hozzászokva, akkor csak egy rövidebb torna, vagy egy jó kiadós séta.


Az étkezésnél meg egy aranyszabályom volt: kerülni a felesleges kalóriát. De ezt leszámítva annyt ettem, amennyi jól esett.

2010. ápr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi! Mit tartasz felesleges kalóriának?
2010. ápr. 7. 20:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Kenyér és cukor mindenekelőtt. Én édességet szinte nem is ettem. Az elején nehéz pár hétig, de aztán nem egyre könnyebb, mert elszoksz az édes íztől és az ha véletlenül édesség, süti stb. kerül az ízlelőbimbóid közelébe az olyan émelyítőnek érzed, hogy meg se bírod enni.
2010. ápr. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!