Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az baj ha minden reggel 3dl...

Az baj ha minden reggel 3dl tejet iszok, meg van hogy még napközbe is?

Figyelt kérdés
de van hogy 1nap fél litert is vagy 1 litert.Sajnos alig iszok,és mondta a dokim hogy muszáj napi 3l-t innom,de nekem kész kínszenvedés,és nem is tudok annyit inni,akárhogy próbálok:S Max 2l-t tudok 1nap,de inkább 1,5L.Viszont egyedül a tej az amit tudok inni,akár 1 litert is 1órán belül,mert azt imádom,meg akármikor megiszom,de úgyhallottam hogy nem szabad tejből sokat inni.Valaki tudja hogy miért,és naponta mennyit lehet belőle?Napi max fél liter sok? Köszönöm előre is"(21h)
2010. ápr. 7. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

napközben

iszom


Nekem sem tanácsolta a védőnő, napi 2-3 dl tejet engedett, nem mondta, hogy miért (én meg elfelejtettem megkérdezni).

2010. ápr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert ha sok tejet iszol, állítólag nagyobb eséllyel lesz laktózérzékeny a babád.
2010. ápr. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem viszonylag korán kezdett el öregedni, meszesedni a méhlepényem és a doki azt mondta, hogy fogjam vissza a tej és tejtermék fogyasztását, mert attól is gyorsabban meszesedhet.

Visszafogtam, de sajnos már a 32. héttől ezen aggódtunk, hogy végig kitartson, már korán jártam nst-re, a végén be is fektettek a kórházba, de szerencsére 3700 grammal született a kislányunk egészségesen.:)

2010. ápr. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek:)
2010. ápr. 7. 20:59
 5/9 anonim ***** válasza:
A szakkönyvek napi 5dl tejet írnak maximum, mert a tejben lévő fehéje kiválasztódik a méhlepényben, és ezzel toxémiát okozhat!De kicsi az esélye!És igen öregíti is a méhlepényt!
2010. ápr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor én kivétel vagyok :D


Én is nagyon szeretem a tejet, a terheségem alatt és azóta is napi 2-3 literrel iszom meg belőle és sosem volt baj belőle. A terhességem problémamentes volt, 9 nappal a kiírt időpont előtt szültem és a mai napig szoptatok.


9 hónapos ikrek anyukája

2010. ápr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia, én is rengeteg tejet ittam terhességem alatt, napi 1 liter biztos hogy megvolt, ha nem több, szülés után napi fél literre csökkentettem nehogy gond legyen a laktóz-érzékenységgel (mert van a családban) nem lett semmi baj így nálunk!

Üdv: 10 hónapos kislány anyukája

2010. ápr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm:)remélem nálunk se lesz,de próbálok azért napi fél liternél nem többet inni.
2010. ápr. 7. 21:52
 9/9 anonim ***** válasza:

szia!

Én is megiszom napi egy litert legalább, semmi bajunk, nem öregedett a lepeny.... Anyukám velem is és tesommal is egy csomo tejet ivott, többet mint én és semmi bajunk nem lett.... kerdezd meg az orvosod, de nekem azt mondta, hogy semmit nem árt a tej, sőt a kalcium tartalma miatt jó!

38 hetes

2010. ápr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!