Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az okozhat valamilyen gondot,...

Az okozhat valamilyen gondot, ha mindkét szülőnek azonos a vércsoportja?

Figyelt kérdés
Sokaktól hallottam, ha nekem és a páromnak ugyanaz a vércsoportunk, akkor majd kapok valamilyen injekciót, mert valami komplikációkat okozhat. Szerintem ez hülyeség, de tényleg kíváncsi vagyok, van -e benne valami...

2016. máj. 9. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Anti-D injekciót akkor adnak, ha az első terhességből egy negatív vércsoportú anyának pozitív vércsoportú gyereke születik.

Gondot ekkor nem okoz, de injekció hiányában a második terhességet veszélyeztetné.

2016. máj. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Ha azonos akkor nincs gond.

Anti-D-t akkor kapsz ha te RH- vagy, az újszülött pedig RH+ (ehhez az kell hogy az apa is RH+ legyen).


Amennyiben egy Rh− nő Rh+ magzattal terhes, vérében anti-D ellenanyag keletkezhet, mely a méhlepényen átjutva károsíthatja a magzat vörösvérsejtjeit. (Rh− anya esetén a magzat csak akkor lehet Rh+, ha az apa is az.)


Normál körülmények között a magzat és az anya vére nem keveredik, így nincs ok, ami kiváltsa az anyai D antigén termelését. Első terhesség esetén ezért általában nem lép fel probléma, hacsak a nő testében más okból nincs már ott a D antigén. Ilyen ok lehet a terhesség alatti vérzés, hasi sérülés, vetélés, méhen kívüli terhesség, vérátömlesztés, magzatburok-csapolás(en), külső fejrefordítás(en) (farfekvéses baba esetén, a 36. hét után), méhlepény-mintavétel(en) (magzati DNS-vizsgálat céljából).


A szüléskor a két vér keveredik, és megindul a D-antitest termelődése, ami azonban nem elég gyors ahhoz, hogy a magzatban kárt tegyen. A D-antitest viszont ottmarad az anya szervezetében, és a következő terhességnél már komoly veszélyt jelent, ha ez a magzat is Rh+ vércsoportú.


Az injekcióban beadható anti-D immunoglobulin(en) megakadályozza, hogy a magzati D-antigént az anyai szervezet immunrendszere észrevegye és ellenanyagot termeljen. A szülés után a köldökzsinórból vérmintát vesznek, és ha az D-antigént tartalmaz, az anyának 72 órán belül anti-D injekciót adnak, hogy megelőzzék a komplikációt a következő terhességnél.

2016. máj. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem tudnak róla az orvosok akkor igen

Ma mar vannak kezelések injekciók megoldás :)

2016. máj. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
nekünk is azonos.:) azokkal az emberekkel meg ne barátkozz, akik ezt mondták neked. nem jó nálunk butább emberekkel körülvenni magunkat, csak lehúznak.
2016. máj. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom miert lettem lepontozva sogornomeknek igy volt ... De igaza van az előttem szólónak ne vedd körül magad ennyi buta emberrel ..;)
2016. máj. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!