Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Borzasztó köhögés, erős...

Borzasztó köhögés, erős torokfájásra mit szedhet, mit tehet 21 hetes kismama?

Figyelt kérdés
2016. máj. 10. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Amit az orvosa javasol. Nem azt,amit hozzá nem értők egy fórumon.
2016. máj. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Rengeteg c-vitamin. A napi szükséglet 1000 és 10.000mg közé tehető felnőtt ember esetében, komolyabb betegségek alatt akár 20.000 mg-ot is képes felvenni a szervezet. Napi 5000mg-mal már nagyon gyors javulást érhetsz el, szedd bátran. Kínzó köhögésnél nekem jót tesz 1-2 dl citromlé (legjobb valódi citrom frissen facsart leve) apró kprtyokban való elfogyasztása. Ez "irritálja" a nyálkahártyát, váladékképzésre ösztönzi, így megszűnik a száraz, gyötrő köhögés. Mielőbbi gyógyulást és boldog babavárást kívánok :)
2016. máj. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Homeopatias szerek vannak. Pl. Stodal kohogesre, Oscillococcinum a betegsegre, torokfajasra Homeogene.

Nem légből kapom ezeket, magamon is probaltam, terhes koromban is mukodott, azota is.

De ha nagyon rosszul erzed magad, nem csak kis megfazas, tenyleg doki lenne a legjobb.

2016. máj. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyászom (aki természetgyógyász is) elsősorban a hársfateát javasolta mézzel hasonló esetben. Illetve mondta még a Tantum Verde öblögetőt is torokfájásra. Én ezt a kettőt alkalmaztam és sokat segített...torokfájás elmúlt kb. 2 nap alatt, köhögés lényegesen lassabban, de fokozatosan csillapodott.
2016. máj. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hidegen áztatott csipkebogyó, evőkanál méz sokszor egy nap
2016. máj. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Torokfájásra nekem az orvos mindig Tantum verdét javasolt, bármelyik formában. Köhögésre viszont ő írta fel a szirupot, amit lehet szedni terhesen. 30 hkm.
2016. máj. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem 6 hetesen volt nagyon durva torok,mandula,gege minden gyulladasom lazzal.. a doki irt fel gyogyszert +cataflam V-t doritricint.. lazcsillapitasra rubophent.. nekem mindenki azt mondta hogy nem lenne olyan veszelyes 12hetes kortol.. de nem lett semmi baj :)

Egyel sok mezet!! :) es menj el dokihoz csak o tudja hogy mennyire komoly es mi az amit most bevehetsz!! :)

Jobbulast!!! :)

2016. máj. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, voltam Dokinál, sajnos annyira súlyos a helyzet, hogy antibiotikumot kellett adnia :-(
2016. máj. 13. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!