Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20-21hetes kismamák! Ti...

20-21hetes kismamák! Ti érzitek minden nap a magzatmozgást?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 9. 09:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
25%
Ugyan már. Ez még korai. Nem csoda, ha valaki nem érzi minden nap.
2010. ápr. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Akkor is korai,ha már 17hetesen érzeztem?
2010. ápr. 9. 09:59
 3/21 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem korai, ha már a 17. héttől érzed. Én a 16. héttől éreztem esténként pár percet, majd a 18. héttől egyre erősebben és egyre többször. Pont ma 21 hetes és az elmúlt héten számomra is meglepő volt, hogy milyen aktív volt. Napjában többször is érzem mozogni és elég sokáig helyezkedik és rugdos. De amikor én fáradtabb vagyok és nem igazán mozgolódok akkor ő is pihen és nem olyan aktív, de azért 2-szer minimum bejelentkezik :)

De miért kérdezed kedves kérdező? Te nem érzed mindennap vagy csak 1-2 napja nem érzed? Az is lehet, hogy most úgy fordult, hogy nem annyira lehet érezni. Én rászoktam tenni a pocimra a távirányítót és azon akkor is látom, hogy úszkál a picim, amikor nem is érzem :) Próbáld ki.

2010. ápr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Én már megint nem érzem mozogni,20hetes és 5napos terhes vagyok.A múltor is ugyanez volt 19hetesen,felmentem a kórházba,ott volt szívhangja,minden rendben volt,de most megint kezdi és nagyon idegesít.Kétségbe vagyok esve. :(
2010. ápr. 9. 10:12
 5/21 A kérdező kommentje:
Én csinálhatok akármit,meg se moccan.Amúgy sem éreztem sose erősen,de most meg egyáltalán nem érzem,tegnap óta.
2010. ápr. 9. 10:17
 6/21 anonim ***** válasza:

Szia,


Ne légy kétségbeesve! Minden terhesség más, nem ugyanott helyezekednek el a magzatok, mert ha a tiéd jobban elbújva érzi jobban magát, és mondjuk erősebb a hasfalad, meg tán még a méhlepényed is elöl tapad, nehezebben érzed a mocorgását. Mocorog ő, csak nem olyan erőteljesen mert még sok a helye.


Én most vagyok 24 hetes (pontosabban 23+5) és bár mindennap érzem, de van hogy kevésbé, van hogy jobban, mert úszkál és nem mindig van olyan helyen ahol érződik.

Egy példa: 4D uh-n voltunk pont amikor 21 hetes voltam és elszomorodtam előtte mert azt hittem alszik és nem fogunk emiatt látni semmit.

Hát a dokinéni elkezdte a 4D-t és megláttuk hogy a baba kalimpál és dörzsöli a pofiját... meglepődtem mert én olyannyira nem éreztem őt hogy biztos voltam benne hogy alszik :)

Baj akkor van a ritka mozgásból, amikor valaki már idősebb terhes, azaz egy idő után (30valahanyadik hét, nem tudom pontosan) már mérni kell a napi mozgásokat, legalábbis érdemes. Most még nincs jelentősége mert még sok a helye :)


Jó babavárást és semmi stressz!

2010. ápr. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem még most a 36.-héten is vannak ilyen napjaim. És minden héten voltak eddig is. Eleinte én is szívrohamot kaptam. Most meg már próbálom túltenni magam ezeken a napokon. Ne aggódj.
2010. ápr. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Én is érzem mindennap,hétfőn leszünk 22hetesek,kb a 20.héttől érzem mindennap,de ilyenkor még azt mondják nem feltétlenül kell érezni mindennap,attól valószínű mozog ő,csak gyengébben,vagy épp lustább,de azért ha 1-2nap nem érzed,menj el dokihoz!
2010. ápr. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Ne aggódj biztos, hogy nincs semmi baj csak kicsit lustább a babád. Ha múltkor is minden rendben volt akkor most mi baj lenne? Ha teheted menj el megint UH-ra mert az segít, hogy megnyugodj. Tudod, hogy nem jó ha idegeskedsz. Nekem van egy ismerősöm aki 20 hetes és semmit nem érzett még egy pici buborékot sem, a baba mégis szépen fejlődik. Az hogy amúgy sem érzed olyan nagyon erősen a rugásokat az azért is lehet mert a lepény olyan helyen tapadt meg, hogy tompítja. Melyik kórházba jársz? Ha van kedved szívesen beszélgetnék veled, látom, hogy pár nap van köztünk. Én augusztus 20-ra vagyok kiírva.

2010. ápr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Voltam dokinál a múltkorába is és nem volt semmi baj,egészséges a terhességem.Szerdán voltam védőnőnél,ő is megnézte a szívhangot,de alig találta mert állítólag úgy elvan bújva.De akkor is idegesít...nagyon féltem őt.
2010. ápr. 9. 10:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!