Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális érzés, hogy tervezett...

Normális érzés, hogy tervezett terhességnél megrémültem az egésztől?

Figyelt kérdés

Nem védekeztünk, nem mondom, hogy görcsösen vágytunk rá, de úgy voltunk vele, hogy jöjjön, ha jönni akar. Most nagyon úgy fest, hogy állapotos lettem, a jelekből ítélve. Ebbe belegondolva azonban nagy félelem futott rajtam végig, olyannyira, hogy a tesztet sem merem megcsinálni, inkább nem akarom tudni... Csak belémhasított, hogy mekkora felelősség, mennyiben megváltozik az életem, mi lesz a munkámmal... Van már gyermekünk, de ő iskolás, mellette már évek óta újra dolgozom, kialakult az életünk. Most minden megváltozik majd, és ez megijeszt. A felelősség, a hogyan lesz, a hogy fogjuk felnevelni... Ez normális? Szégyellem magam emiatt. :(

Ne értsétek félre, nincs az a pénz, amiért elvetetném, de más volt gondolni egy második gyermekre, és most mintha belém hasított volna a valóság, a félelem.

Volt más is így? Vagy én vagyok ilyen rossz anya? :(


2016. máj. 13. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

KÉrdező nem vagy rossz anya, teljesen normális amit érzel és szerintem voltunk még így páran! :-)

Gratulálok egyébként!

2016. máj. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én is így voltam vele, amikor pozitív lett a tesztem :) annyira remegett a kezem, hogy elejtettem a tesztet is :D

26hkm

2016. máj. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen normális. Én is megijedtem az elején, pedig mi terveztük. Néha még mindig agyalok azon, mennyire megváltozik minden. Nagyon jól keresek, és fura lesz majd gyeden lenni. Néha nagyon megijedek. De persze soha egy percre sem bántam meg a gyerekvállalást.

Félek, mi lesz, amikor vissza kell menjek dolgozni. Hogyan tudok visszailleszkedni majd, hogyan fognak visszafogadni, milyen pozícióba. Attól is félek, hogy milyen lesz majd a gyereket a munka miatt bölcsibe adni (gyesre nem maradok már itthon). Sok félelem van bennem. Milyenek lesznek vele a dadák,...

Szerintem ez teljesen normális, mert jól akarjuk csinálni.

Másrészről egy megoldást tudok rá. Beszéld meg nyíltan a férjeddel/pároddal az aggodalmaid. Nekem ez segít folyamatosan.

2016. máj. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A negyedik gyerekemet várom, mindegyiket terveztük, és mindegyik alkalommal volt ilyesmi érzésem. Szerintem tök normális.

Az ember fél az ismeretlentől, és hogy milyen lesz az élet egyel több gyerekkel, azt csak elképzelni lehet, de pontosan tudni nem.

Meg hát attól is függ nagyban, hogy milyen is lesz az a baba/kisgyerek, ezt meg végképp nem lehet előre tudni...


Szerintem lazíts és hidd el, hogy ha titeket választott, akkor az nem véletlen! :)

2016. máj. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz anya egyáltalán.Mi is terveztük a babát alig vártuk hogy terhes legyek most mégis vannak olyan napok amikor sírok mi lesz majd ha itt lesz, felkészültünk-e rá anyagilag, érzelmileg stb. Hála Istennek a páromnak valahogy mindig sikerül megnyugtatni, mindig azt mondja én leszek a legjobb anya a világon ☺ Szerintem csak a hormonok szórakoznak velünk ☺ 29 hkm
2016. máj. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mono144 ***** válasza:
Ezek szerint majdnem mindannyiunkban előjött ez az érzés. Nekem van egy picurka 3,5 éves lányom, most jön a tesó, és ugyan így totális félelem és kétségbeesés fogott el, pedig tervezett volt a második baba. Én nem beszéltem róla, egyszerűen pár nap kellett míg a helyére tudtam tenni a dolgokat. Most is van bennem félsz hiszen sok kérdés van bennem. pl. hogyan bírok kettővel, én aki egyébként sem vagyok a türelem mintaképe? vagy hogy mi lesz velem ha kettő tesz rendetlenséget (miközben szeretem ha minden a helyén van)? szóval nekem is változnom kell! Én úgy fogom fel most, hogy kaptam ismét egy újabb lehetőséget az élettől hogy lehessen két csodás gyermekem, a többi meg majd alakul, ahogy valószínűleg én is :) Boldog babavárást ha összejött :) 14 hkm
2016. máj. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első terhességemnél én is ugyanígy pánikba estem. Sőt szinte depresszióba. Aztán elmúlt. Most két éves a lányom és jövő héten érkezik a tesó is. Néha rámtör a pánik itt is , hogy mit fogok csinálni kettővel. Fogom-e úgy szeretni mint a nagyot és úgy általában, hogy milyen lesz az élet.Néha sikerül lenyugodnom, néha nem.
2016. máj. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!