Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt már valaki így? Ilyenkor...

Volt már valaki így? Ilyenkor mi a teendő? Terhességmegszakítás?

Figyelt kérdés

Ez a hónap káosz volt, nem is tudtunk időben együtt lenni, így nem is értem hogy esett meg a dolog, de ma 2 nap késés után pozitívat teszteltem.

Akartam vártam e most nagyon nem jó.

2, 3 és 4én gyógyszert sz6edtem lumbágóra amire rá van írva hogy első trimeszterben nem szabad. Tegnap neocitránt vettem be, és aszpirint is mert meg vagyok fázva, és végképp nem gondoltam hogy lehet baba.

Orvost hétfőn hívom persze ő tud mindent megmondani de esetleg valakinek tapasztalata?


2016. máj. 14. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az orvost, de jó eséllyel semmi olyat nem szedtél, ami valami tragikus lenne, másrészt ez annyira korai terhesség, hogy különösebben nem is árthatott neki. Ne idegesítsd fel magad előre :)
2016. máj. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi az esély, h az embriónak baja lesz belőle, a 6. hétig a legtöbb gyógyszer nem érinti őt. A lányom egy extrém stresszes periódusban fogant, időszakosan xanaxot szedtem, az orvos nem negálta.
2016. máj. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is szednem kellett olyan gyógyszert amit terhesség alatt nem lehet, amint pozitív lett a teszt abba is hagytam, teljesen jól van a lànyom. Szerintem te se aggódj, de majd hétfőn az orvos megnyugtat
2016. máj. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell emiatt elvetetni, ne butáskodj!! 6 hétig amúgyse számít, meg a legtöbb gyógyszer amúgysem árt, csak a biztonság kedvéért írják rá. Semmi baja nincs, amúgyis, ebben az a szakaszban a mindent vagy semmit elve érvényesül, szóval ha bármi árt neki, akkor nem marad meg. Gratulálok!
2016. máj. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ahogy a többiek is írják, nem okoztál semmi bajt.

A biztonság kedvéért mindenre ráírják, hogy a terhesség alatt ne szedd be, de ettől még nem biztos, hogy tényleg veszélyes is.

Másrészt a hatodik a bűvös hét, amikor összekapcsolódik a vérkeringésetek, és amit eszel-iszol, átmegy a babába. Addig nem.

Nyugodj meg, semmi baj nem lesz.



Extrém példa, de sokan isznak, drogoznak, cigiznek, és mégis egészséges babájuk születik, "csak" sokkal magasabb a kockázat, hogy sérülten születik. Aztán mégse...

2016. máj. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az első hat hétben még nincs rácsatlakozva a te vérkeringésedre. Ne aggódj, nem lesz baja.
2016. máj. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha káros hatás érte volna véletlenül be sem ágyazódik.

De kb 6 hetes korig tényleg nem árt az ilyesmi.

Én Algopyrin ampullát (1000 mg-os) ittam 1, 2 és 3 nappal nemvárt előtt, máshogy nem tudtam volna aludni olyan ínygyulladásom volt (így is csak másfél-3 órát), semmi gond nem volt szerencsére. Kérdeztem orvost is, azt mondta nem ártott.

2016. máj. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Snorri ***** válasza:
60%

Az elmaradó menstruációig még őssejtekről beszélünk. Mindent tudnak korrigálni, ha nem, akkor nem marad meg a terhesség, megjön a menstruáció. Ez nagyon gyakori. Ekkor még nem tudsz kárt tenni a magzatban.

Másrészt gondold el, hogy van, hogy gyógyszert kell szedni a terhesség alatt. Előfordulhat olyan betegség, amire kell, és nincs mit tenni. Van ismerősöm, aki vesemedence gyulladással volt kórházban négy hónapos terhesen. Nem lett semmi baja a babának, szóval tényleg nem kell izgulnod. Ennyi gyógyszertől szerintem amúgy sem lenne semmi baja.

2016. máj. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedden hívd, pünkösd hétfőn nem biztos hogy felveszi.
2016. máj. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!