Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi tévő legyek szerintetek...

Mi tévő legyek szerintetek már elmehetek dokihoz?

Figyelt kérdés
Nemrég pozitívat teszteltem május 13.án utolsó mensim első napja április 12.volt.Kb olyan 4hetes pár napos terhes lehetek,a munkahelyemen veszélyes annyaggal (ragasztóval) dolgozom.A munkatársaim azt javasoják minél elöbb mennyek orvoshoz,még anyukámnak se mondtam el hiszen még nem is láthato szinte.De hogy néz ki hogy a főnököm elöbb tudja meg hogy terhes vagyok.Szerintetek ha május 16.án elmegyek nődokihoz lát majd valamit?Nem szeretném ha bármi baj lenne a babával a ragasztó miatt,szeretném ott hagyni a melot viszont tudom hogy a 12.hétig bármikor bármi történhet még.Anykámnak elmondjam szerintetek?

2016. máj. 15. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
8-9.hétig nem szokták elkezdeni a terhesgondozást,viszont mivel olyan a munkahelyed,ami veszélyes lehet rátok nézve,simán mehetsz már dokihoz.mondjuk nem tudom nálatok hogy megy ez,nem kell időpont?ráadásul 16.a ünnep nap......a másik lehetőség,hogy beszélsz a főnököddel hogy adjon másik munkakört,bár ezt is ajánlatos úgy,ha már kezedben van egy igazolás \lelet a terhességedről.....az hogy kinek mikor mondod el,szíved joga,ahogy neked tetszik.
2016. máj. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1# Eltévesztettem 17.akartam irni hogy akkor mennék.Időpontot nem kell kérnem csak odamegyek kivárom a soromat reggel 8 tól 3 ig van rendelés.A munkahelyemen szinte nincs olyan részleg ahol nincsen ragasztó több féle keveredik a levegőben,
2016. máj. 15. 10:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia,nyugodtan mond el a nödokidnak a szitut,ha nem is làt semmit de bhcg n màr làtszik hogy àllapotos vagy.Az màr bizonyitèk lessz,valoban bàrmi tőrtènhet 12 hétig,ha netàn történne mègis akkoris visszamehetsz dolgozni simàn.De persze nem fog,mikor terhes lettem 5 hetesen nem dolgoztam mert ènis veszèjes annyagal dolgozom nekem sajnos nem maradt meg:(vissza mentem dolgozni.
2016. máj. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnálom hogy nem maradt meg,:( és azóta van már babád?elmegyek akkor kedden és meglátjuk mit mond a doki
2016. máj. 15. 11:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy menj el, minél hamarabb.

Nem kell táppénzre menned, ha a főnököd tud másik munkakört adni az előző helyett, ami nem veszélyes.

Egyébként én a főnökömnek előbb mondtam volna el, mint a munkatársaimnak. Nem jó, ha a főnökhöz pletykaként jut el az információ.

2016. máj. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem mondják el neki csak olyan tudja aki közel áll hozzám,de ha én elmondom tuti nem lesz tőle boldog de ez már legyen az ő baja és onnantól az egész gyár fogja tudni mert ott semmi nem marad titokban :)
2016. máj. 15. 14:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha boldog lessz tőle ha nem akkoris a szabajzatban benne van hogy àllapotos nő veszélyes vegyi anyagokkal nem dolgozhat.Sajnos azota nem jőtt őssze.
2016. máj. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam orvosnäl 4 hét és 2 napos vagyok 0,4cm es petezsäkot lätott 2 hét mulva megyek ujra uh ra,mondta hogy még nem sok idő telt el a nem värtam napjatol még barmi történhet viszont jol tettem hogy elmentem mert a munkahelyemem ragasztoval dolgozom igy kiirtak tappénzre mert veszélyes ,nem akartam volna ilyen korän menni mert most izgulhatok toväbb hogy minden rendben legyen de muszäj volt most varunk,tünetem csak annyi van hogy feszülnek keményednek a melleim kicsit fäjnak,faradékony vagyok sokat alszom és nem nagyon tudok hason mert olyan mintha egyszerre lennék felpuffadva és jol lakkva mikor mär nem fér beléd egy falat sem
2016. máj. 18. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!