Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is volt úgy hogy nem...

Más is volt úgy hogy nem tudta eldönteni mi legyen a baba neve és amikor meglátott vagy meghallott egyet tudta hogy az lesz az igaz?

Figyelt kérdés
Mi rengeteget gondolkodtunk de csak a lány néven (a fiú elsőre megvolt) és amikor egy névtervező oldallal kerestük a megfelelőt megláttam és tudtam hogy az lesz az igazi és nem hiába mert kislányunk lesz a neve Gréta:)Ez ilyen anyai ösztön féle lenne?
2010. ápr. 9. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem ilyen van.Nekünk még nem ugrott be a név amit választunk.De az unokatesóm a múltkor azt mondta, hogy majd segít a baba eldönteni valamilyen formában.Ő pl. érezte, hogy a kislánya csakis Sarolta lehet.Valahogy megérzi az ember.Ő pl. tudta, hogy a lánya nem Annás.Érdekes dolgok ezek, de működik.Remélem nekünk is hamarosan beugrik az egyetlen lehetséges név.
2010. ápr. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A fiú név nekünk is elsőre megvolt. De irigyellek, mert lánynevünk nincs, hiába a névtervező program, vagy bármi... :) És 32 hetes vagyok... :S olyan ciki, és lelkiismeretfurdalásom is van, ha lány lesz (a neme titok maradt, szégyellős volt mindig)...
2010. ápr. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A 4. babánkról már 18 hetesen tudtuk, hogy kislány (genetikai vizsg. miatt). Sehogyan se tudtunk nevet választani neki, pedig a nagy tesók is több ötletet feldobtak... valahogy egyik se volt igazi. Aztán, mikor beindult a szülés és apával autóztunk a kórházba, mondtam, hogy mostmár tényleg dönteni kéne... felsoroltuk a szóba került neveket, de egyik se tetszett még mindig... Aztán egyszer csak apa kimondta: Réka: Mindketten tudtuk, hogy ez a megfelelő név a mi picikénknek :)) Unokahúgomék a 3. babával voltak így, csak miután megszületett és együtt voltak mind a hárman, akkor találták ki a megfelelő nevet. Pedig nekik elég nagy a repertoár, mert az apuka amerikai :)))
2010. ápr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekünk a kisfiú nevünk első perctől megvolt:Zsombor.Úgy is hivtuk a 19.hétig ,állandóan Zsombikáztuk,mikor megtudtuk hogy kiscsaj van a pocakban:-)))Akkor elkezdtünk keresgélni,de vagy nekem vagy a férjemnek nem tetszett egyik név sem.Végül a férjem talált rá Zorkára,ami egyből nekem is megtetszett,és abban a pillanatban döntöttünk.Májusra várjuk:-)
2010. ápr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia:) mi a 19. héten tudtuk meg, hogy fiú, akkor felhívtam apát és közöltem vele, hogy Dánielünk van:D aztán pár hónapig Dani volt, aztán egyszercsak Kristóf lett belőle, mert a Benkő ugye... aztán kitaláltam, hogy Dominik sokkal jobb lenne:D úgyhogy az utolsó időben már Dominik volt.. kb szülés előtt 5-6 nappal közölte apa, hogy neki a Dominik nem tetszik, legyen Dániel:) mondom jól van, legyen:) maradt az első verzió:) visszatértünk rá:) Persze szülés után mikor megkérdezték, hogy hogy hívják, néhányan megdöbbentek, mert valaki a Kristófnál, valaki a Dominiknál ragadt le:D De volt olyan is, aki még a Dánielről tudott, szerencsére:D

Azóta azt mondom mindenkinek, hogy ha lesz egy kövi baba- illetve amikor lesz egy következő bébim, akkor ha megszületett, akkor megmondjuk majd, hogy hívják:) addig meg hagyjon mindenki békén:D

2010. ápr. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a fiammal is így voltam (neki megálmodtam a nevét még a fogantatása előtt kb. egy hónappal).

A lányomról is egyszerüen éreztem hogy az a neve és kész.

Mindkettejüknek keresgéltünk más nevet meg nézegettük az utónév könyvet stb. de én akkor is tudtam hogy az lesz a nevük ami.

Pedig egyik név se tetszett sose:) és eszembe se jutott addig.

A fiam Rajmund, a lányom pedig Emese.

2010. ápr. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fél évvel a teherbeesésem előtt már megtaláltuk (véletlen, szóval nem neveket keresgéltünk) a lányunk nevét...majd ha egyszer lányunk lesz, így fogják hívni. Majd terhes lettem és kiderült kislány. Gondolkodtam hogy vajon "véletlen" hogy lánynév már volt? Fiú nevekben nem tudtunk dűllőre jutni míg nem tudtuk a nemét. De kislányunk lett. :)

Üdv. 6 hónapos kislány anyukája (L)

2010. ápr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!