Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan anyukák válaszát várom,...

Olyan anyukák válaszát várom, akik szedtek Rivotrilt, vagy más benzodiazepint a terhességük alatt, a gyermeketek szépen fejlődik, nem okozott tanulási zavart, vagy egyéb gondot a gyógyszer?

Figyelt kérdés
Kis adagban kell szednem a Rivotrilt, és nagyon sokat küzdök azért, hogy minél alacsonyabb szinten tudjam tartani az adagomat. De úgy tűnik, hogy meg kell álljak a napi 0,6 mg környékén (napi 1 negyed és kétszer fél a 0,5-ös tablettából). A genetikus és a pszichiáter szerint semmi gondot nem okoz a magzatban. De nyilván nem szeret senki nyugtatót szedni terhessége alatt. Letenni nem tudom, egy korábbi baleseti sokk miatt kellett elkezdenem szedni, ami idegrendszeri zavart okozott, nem azért mert ideges vagyok, vagy depressziós. Állítólag néhány év múlva hagyhatnám abba, de akkor sem biztos, hogy sikerülne.

2016. máj. 17. 12:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Erről a nőgyógyászoddal konzultálj! Gondolom tud róla nem? Fura milyen érdekes gyógyszer ez, a férjemnek erős migrén rohamai vannak (olyankor hányás orrvérzés..) neki kell egy-egy ilyen alkalommal bevenni egyet, epilepsziásoknak is felírják. Egyébként, ha az orvos zöldutat ad, akkor ne aggódj, főleg, hogy mint írod nem tudod letenni....

20 hkm

2016. máj. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1 Köszi! Nem aggódom (annyira), de nagyon jó lenne olyan véleményt olvasni, aki végig szedte és, hogy milyen lett a gyerek :) Én már így is sokat csökkentettem az adagon, de egyáltalán nem könnyű. Ráadásul a szoptatást nem ajánlják a gyógyszer mellett, ez is zavar, hogy emiatt kell a tápszer.
2016. máj. 17. 12:33
 3/14 anonim ***** válasza:

Én Xanaot szedtem terhesség előtt, amint terhes lettem abbahagytam. Nagyon durva mellékhatásai lehetnek, nem akartam kockáztatni a babám egészségét. Szülés után újra szedni fogom, és nem fogok szoptatni emiatt, tápszeres lesz.

26hkm

2016. máj. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3 A xanaxot nem szabad terhesen szedni. De azt nem értem, hogy ha 9 hónapra abba tudod hagyni, akkor miért kezded el újra? Én figyelemzavaros lettem a sokk miatt, nem tehetem le csak úgy a gyógyszert, mert akkor teljesen szétesnék, így is minden csökkentésnél gond volt, mert egy ételt nem tudok megfőzni rendesen, vagy kitakarítani, mindent ottfelejtek, elfelejtek és nem is nagyon lehet rendesen megbeszélni velem a dolgokat, plusz lelkileg is nagyon megvisel, hogy diplomás létemre egy egyszerű problémát sem látok át gyógyszer nélkül. De ha tehetném, azonnal leraknám és szívesen szoptatnék is.
2016. máj. 17. 12:57
 5/14 anonim ***** válasza:
Azért, mert attól még hogy tudok valamilyen szinten funkcionálni nélküle, attól még sokkal nehezebb. Baba mellett meg még nehezebb lesz, főleg ha nem szedném. Én szorongásra szedem (generalizált szorongás és szocilás fóbia).
2016. máj. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A Xanax is benzodiazepin, pontosabban alprazolam. Te írtad a kérdésedben, hogy olyan válaszoljon, aki benzodiazepint szedett.
2016. máj. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
6 Persze, örülök is, hogy írtál, de van olyan benzo amit lehet szedni és van olyan, amit nem. Általában a xanaxot szedő nőket, ha terhesek lesznek a rivotrilra szoktatják át. Amennyire én tudom, a xanax kimondottan káros a magzatra, így nem hiszem, hogy bárki vállalná annak a szedését.
2016. máj. 17. 14:07
 8/14 anonim ***** válasza:
Vállaltam, napi 0.5 mg és teljesen egészséges lett.
2016. máj. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Bocsánat, de ez engem is nagyon érdekel február óta szedek napi 2szer 0,5rivotrilt este 10mgos stilnox és napi egy rexetint,gondolom ne is álmondjak így a babáról?
2016. máj. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9 Meg kell kérdezni a pszichiátert, illetve én direkt genetikushoz is mentem emiatt. azt tudom, hogy van olyan antidepresszáns, amit lehet terhesen is szedni, de szerintem ha képes vagy gyógyszer nélkül létezni, akkor majd rakd le ezeket a szereket. Mindenképpen félelmetes nyugtatókkal tömni egy kis magzatot, akinek nagyon nagy adag az, ami nekem szinte semmi. Ráadásul a rivotrilos újszülöttek, nagyobb adagoknál, függőként jönnek világra, ezt pl. mindenképpen szeretném elkerülni. Nekem azt mondták ezen kívül, hogy a hasamban csak egyszerűen nyugodtabb lesz a gyerek, kevesebbet fog rúgni, de más mellékhatás elvileg nincs.
2016. máj. 17. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!