Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy nem akarnak...

Normális, hogy nem akarnak táppénzre venni 34+5 hetesen C1:2100-el?

Figyelt kérdés
A terhes gondozóban közölték, majd a 36. héttől mehetek szülési szabadságra, addig vegyek ki rendes szabadságot. Évek óta fizetem a Tb-t, és elvárják, hogy dolgozzak tovább ezzel az értékkel vagy vegyem ki a szabadságamat. Ez már milyen?
2010. ápr. 9. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A szülési szabadság és a táppénz nem ugyanaz. Előbbit csak a 36. héttől kaphatod (ez a törvény) , míg a táppénzt a terhességed alatt bármikor. Biztos, hogy táppénzt mondtál a gondozóban?
2010. ápr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a nőgyógyász vehet táppénzre, hanem a háziorvos vagy a fogadott orvos is. Ne hagyd magad! ha úgy gondolod, most már inkább otthon lennél, egy normális doki kiír... Van olyan, aki már pár hetesen is megteszi, minden különösebb panasz nélkül. Igazán az értéknem gond, ezzel még bőven szülhetsz a 40. héten is, csak ha biztonságosabbnak érzed magad otthon, akkor menj másik orvoshoz!
2010. ápr. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja! Igen! Én táppénzre gondoltam és nem szülési szabadságra! Az valóban csak a 36. hét után van.
2010. ápr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól mondták, te értetted félre. a szülési szabadságot tényleg csak a 36. héttől veheted igénybe leghamarabb, de minimum a szüléstől. Táppénzre bármikor elmehetsz a terhesség alatt, ahhoz a terhesgondozónak semmi köze, max. csak annyi, ha nincs fogadott dokid és a terhesgondozós dokinak kellene adnia a táppénzhez igazolást. a táppénzt a háziorvos intézi a nőgyógyász ajánlása alapján. Van olyan veszélyeztetett terhes, aki a 6. héttől táppénzen van...

Kérj a dokidtól igazolást és irány a háziorvos, aki táppénzre vesz.

2010. ápr. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Táppénzre a háziorvos tud kiírni, nem a terhesgondozóban.
2010. ápr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen magándokitól fogok javaslatot kérni és a háziorvossal kiiratni. De azért tudom, hogy a terhesgondozóban is kiír az orvos, mert már egyszer a terhesség alatt kiírtak, csak mikor jobban voltam akkor visszamentem dolgozni.
2010. ápr. 9. 20:20
 7/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
Engem a házidokim simán kiírt mindenféle ajánlás nélkül. Ha a tiéd is ilyen "nem problémázós" típus, akkor menj egyenesen hozzá. Ahogy volt főnököm egyik kedvenc mondása szól: a terhes nőt egyből táppénzre veszik, ha keresztbe áll benn a ... nevezzük itt most bélgáznak ;oD A terhesgondozóban tényleg félreérthettétek egymást.
2010. ápr. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem értettük félre egymást. Azt mondta a nőci, hogy ők ilyenkor már nem írnak ki senkit, mert 36. héttől megkezdhető a szülési szabadság. És mondtam, hogy addig még van egy hét, mire közölte, hogy arra meg vegyek ki szabadságot. Na mindegy nincs gond elmegyek a háiorvoshoz, csak azon akadtam ki, hogy ha én nem a szabadságom akarom elhasználni és nem akarom kivenni a szülés előtt a szülési szabadságot akkor is erre kényszerítenének, holott sokakat ok nélkül egyből táppénzre írnak csak mert terhes.
2010. ápr. 9. 20:49
 9/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ez az, ha egyszer nem akarod még a szülési szabit "ellőni", miért nem vesznek táppénzre? Én ezt nem értem...
2010. ápr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy mondja az előttem válaszoló, ne lődd el a szülési szabid. Az 168 nap, és nem mindegy mikortól ketyeg az óra. Mert ha 40 hétig kihordod, még 5 teljes hetet lehetsz táppénzen (háziorvos elvileg gond nélkül kiír), ez azt jelenti, hogy a szülés napjától leszel csak szülési szabadságon (hivatalos nevén TGYÁS), ami nincs maximalizálva. A TGYÁS 168 napig jár, után elkezdődik a GYED, ennek maximuma 86.008 Ft :-(.

Persze, nem tudom, mennyit kerestél tavaly, mert az befolyásolja az egészet.

2010. ápr. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!