Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ez elég ok, hogy...

Szerintetek ez elég ok, hogy az SZTK-s nőgyógyászom kiírjon táppénzre 18 hetesen?

Figyelt kérdés
8 órás ülőmunka, nehéz bejárás, állandó stressz
2011. júl. 21. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném! Bár,ha adsz neki egy kis pénzt, akkor lehet!
2011. júl. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A legtöbb nődoki jó fej a kismamákkal és tudja, hogy mai megterhelő az anyukának, az nem lesz jó hatással a terhességre.

Az én nőgyógyászom már az első látogatáskor megkérdezte, hogy mit dolgozok, és meddig akarok dolgozni, és mondta, hogy ő bármikor ad igazolás, hogy kiírjanak táppénzre!

Tudom sokan mondják, hogy ez nem betegség, és az utolsó percig dolgoztam stb., de mások vagyunk, és ha te ezt a munkát nem bírod, akkor a nőgyógyásznak szólni kell és ki kell írnia!

2011. júl. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Védőnő vagyok , munkám alatt még nem tapasztaltam azt, h bármelyik nőgyógyász kér volna indoklást a kismamától, h miért akar táppénzre menni. Szólj neki, h szeretnél kérni táppénzes javaslatot és szó nélkül meg fogja írni.
2011. júl. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Engem is szó nélkül kiírt a nődokim, amikor mondtam neki, hogy táppénzre szeretnék menni, 5-10-15 kg-kat kellett emelgetni elég gyakran, stressz, stb..
2011. júl. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Hát ezért nem. Én is ülőmunkát végeztem (végzek), stessz az volt bőven, mivel könyvelő vagyok. Hol nincs stessz? A nehéz bejárás alatt nem tudom mit értesz? Több órás út?
2011. júl. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem indoklás nélkül is ad javaslatot amit elviszel a körzeti orvoshoz és ő kiír.

Tőlem első perctől kérdezgeti a nőgyógyász, a háziorvos és a védőnő is, hogy nem e akarok táppénzre menni. De egyenlőre nem.

20+5 hetes vagyok 8 órás ülőmunkát végzek, folyamatosan van valami stressz forrás (otthon is) minden héten máshová járok dolgozni és mindig autóval általában fél óra az út de mikor hogy.

2011. júl. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is adott, és utólag állapította meg, hogy milyen jól tette. A meló nem nehéz, sőt, de a főnököm egy idióta, és olyan gyomorideggel mentem mindennap dolgozni, hogy attól is rosszul voltam. A vérnyomásom 140-145/95-100 körül járt, így kértem magam táppénzre. Érdekes, egy héttel később már tartósan 120/70 körüli volt. Erre mondta a doki, hogy nagyon jó ötlet volt táppénzre menni.

Mondd meg neki, hogy fárasztó, délutánra keményedsz, nem érzed jól magad, ki fog írni.

2011. júl. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én egy éjszakai műszak után mentem el a nőgyógyászhoz,aki megállapította a terhességet és azt mondta pihenjek.Megkérdeztem mégis hogyan hisz egy hipermarket bútor sport és barkács osztályán dolgozom+targoncázok is és ráadásul karácsony előtt voltunk,ráadásul 20 km-ről járok be?Nyomban rá írta a papírra hogy veszélyeztetett terhes,non pot javasolt!
2011. júl. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én a 12. héttől kértem az akkori dokimat hogy vegyen tp-re mert kolléganőim kikészítettek a terhességem miatt, állandó 140/90 feletti vérnyomásom volt. Nem tette!


16. héten begörcsöltem vélhetően a vérnyomásom miatt, akkor dokit váltottam és amikor elmondtam neki mi volt előtte, megkérdezte hogy akkor miért dolgozom még. Azonnal adta a javaslatot a Tp-re.


Ha jó fej a dokid, akkor megadja, ha nem akkor én a házi orvostól kaptam egy tippet, hogy mondjam azt hogy ő vett Tp-re és neki kell a javaslat, akkor nem utasíthatja vissza.


Sok sikert!

2011. júl. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!