Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14+4 hetes kismama vagyok, 0+...

Piroska és a farkas kérdése:

14+4 hetes kismama vagyok, 0+ a vércsoportom. Pozitív lett az ellenanyag szűrés. Írnátok nekem ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Jhét szerdán kell vérvizsgálatra mennem. Most a netet bújom...emiatt nem linkeket, inkább tapasztalatokat szetetnék kérni. Ahogy olvasom, spkkal gyakoribb az ellenanyag termelődés, ha az anya negatív. Az én esetemben mi válthatja vajon ki? 3. terhességem. Kislányunknál nem volt gond, a kusfiunk egy nagyon súlyos rendellenesség miatt nem született meg élve, de e nnek nem volt köze vércsoporthoz. A férjem vèrcsoportját nem tudjuk.
2016. máj. 19. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szia,szerintem első körben nyugodj meg:) Számtalan oka lehet,nekem előző két terhességnél nem volt gond(én ab+,férjem 0+),most viszont nekem is pozitív lett..Jövő hétre várom az eredményt,de mikor levették a vért,én kérdezgettem közben,mondta a hölgy,hogy kb. attól kezdve,h esetleg megfáztam,allergiás vagyok,stb,bármi okozhatja,és nem olyan ritka dolog ez..Az viszont nagyon ritka,hogy bajt okoz...

Mondta,h ez a szűrés elvben kimutatja majd, hogy mi ellen termel,és általában a további teendőkre vonatkozó javaslattal küldik vissza az eredményt,ha netán még mindig pozitív lesz.(az is lehet,hogy nem)

2016. máj. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a papírodon, hogy milyen antitest található a véredben. Nekem is így van, pozitív 0 Rh + mellett, és E antitestet mutattak ki. Csak olyan vért kaphatok, ami megfelel ennek (ez is rajta van a papíromon), vizsgálták az apa vérét is, és nekem havonta kell járnom vérvételre, hogy ellenőrizzék, hogy változik-e a szintje. Most 23 hetes vagyok, eddig mindig ugyanaz az eredmény. Fokozott ultrahang lesz, havonta nézik a babát, és végig havonta az antitestet. Lehet esetleg vérszegény a baba, de nekem azt mondták, hogy nem szokott gondot okozni, a legnagyobb jelentősége az, hogy ha vért kell kapnom, nem kaphatok akármilyet.
2016. máj. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ahogy fentebb is helyesen írták, kiválthatja az ellenanyag termelést fertőzések is, de gyakran az előző terhességek/szülések/vetélések során találkozik az anyai szervezet azzal az antigénnel,amire az ellenanyag termelődik.


Így ahogy a fentebbi két esetben is látszik, többedik terhességben (és Rh negatív, de "0" vércsoportú anyáknál is) gyakrabban előfordul.


Ritkán okoz problémát, ugyanis a legveszélyesebb ellenanyagot,az ún. anti D-t a negatív kismamák megkapják, ha Rh pozitív gyerekük születik, így nem tanul meg a szervezetük védekezni ez ellen, így védik a későbbi terhességeket.


Ami problémát okozhat, említés szintjén már szintén leírták: az ellenanyag károsíthatja a magzat vérkeringését, vérszegénység, sárgaság léphet fel, de többet nem is sorolok.


Sokminden függ attól, hogy milyen típusú ellenanyagot találtak, és annal a szintje hogyan változik a terhesség során.

Ne aggódj, az orvosoddal remélhetőleg át tudod beszélni a dolgokat, a Te esetednek megfelelően, de csak annyit tudok mondani, hogy nem szokott ebből gond lenni, csak gyakrabban ellenőriznek, nehogy mégis baj legyen. (Általánosságban ez igaz, ha találnak ellenanyagot)

Békés, nyugodt babavárást és jó egészséget kívánok!

2016. máj. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

*így védik ki a későbbi terhességek során az anti D termelésből fakadó problémákat.


Javítottam mert nem egyértelmű.

2016. máj. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezerféle antitest van, nálad melyiket találták?

Nem mind a vércsoporttal függ össze.

2016. máj. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! Egyelőre nem volt a leleten egyéb infó, azon kívül, h ellenanyag található a véremben. A szerdai vizsgálat fogja kideríteni, h melyik tipus. Ennek az eredményére kb mennyit kell várni?
2016. máj. 20. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!