Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meg lehet azt állapítani,...

Meg lehet azt állapítani, mozgásból, csuklásból vagy bármiből, hogy a baba koponyavégű, medencevégű vagy haránt fekvésben van?

Figyelt kérdés
2016. máj. 21. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hány hetes vagy.

Nekem faros volt a babám nagyon sokáig, és amikor a bordám alól végre elmozdult a koponyája a 39. héten, azt éreztem, mert az nagy és teljesen kemény.


Míg sem a többi gyerekemnél, sem vele utána már nem tudtam, hogy vannak, mert a popsi is puha, és kézzel meg lábbal is jól tudnak rúgni, de még könyökkel is, tehát hogy mi épp hol van, nekem nem sikerült megállapítanom, de a szülésznőm mindig megmondta, ha csak ránézett a hasamra az NST-k alkalmával, de hát neki ez a szakmája. :)


A terhesség koraibb szakaszaiban meg nem hiszem hogy bárki megmondaná.

2016. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
En most 36 hetes vagyok, de pontosan érzem hogy milye hol van. Mármint pl amikor a bordamat rúgja szét... Akkorát kézzel / fejjel nem tudna oda ütni 😃😃
2016. máj. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha hirtelen máshol érzed a rugdosást, kaparászást az gyanús, hogy máshogy van. Legalábbis 30 hetes kor után. Addig mindenhol éreztem mindent és sose tudtam mikor hol van milye. Az enyém harántfekvésben volt minden UH-n és 33 hetes koromtól lett koponyafekvésű, sose éreztem mozgást addig se túl fent, se túl lent. Mikor átfordult az nagyon kellemetlen volt, gondoltam is rá, hogy fordulhat talán.. utána lent éreztem a kaparászást, vagy a bordáimnál vagy az oldalamnál a rúgásokat. De főleg mikor az oldalamnál rúgott elgondolkoztam rajta többször, hogy biztos, hogy nem fordult vissza? Azt hittem inkább borda körül van a lábuk.
2016. máj. 22. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindkét gyereket kb 25 hetes koruktól éreztem,hogy hogyan fekszenek. A csuklàsból is lehet érezni,hiszen akkor mellkasa ràndul össze ütemesen. És a mozgàsból is lehet sejteni,először könnyen becsap a baba,mert valóban a könyöke keze is tud làbnak kinézni,amikor kinyomja vele a hasad vagy az elején pl nem sokkal erősebbek a rúgàsai,mint a boxolàsa. De utàna felismerhető,az uh pedig megerősìti. Én mindig mondtam a dokinak,hogy hogyan fekszik, vagy hogy végre befordult és lement, ő ezt megmosolyogta,aztàn megerősìtette uhval :-)
2016. máj. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!