Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A védőnőt "ingyen és bérmentve...

A védőnőt "ingyen és bérmentve" fogad ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Nem vagyok bejelentkezve ahol lakom. Nőgyógyászom magán. A kovetkező találkozáskor mondott valamit a vèdőnőről, de azt os inkább az aszisztensek. Ez rendes OEP alapon jár? Ekkor fogok terhesgondozási kiskönyvet kapni?


Koszi a valaszokat.


2016. jún. 3. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Igen, ő adja ki a kiskönyvet. Keresd meg a területi védőnőt, a lakhelyed szerint.
2016. jún. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
"Lakhelyem szerint" Tehát nem problèma ha nem vagyokèg tartozkodásira sem bejelentve?
2016. jún. 3. 14:56
 3/9 Lencsibaba0121 ***** válasza:
100%
Igen, ingyen fogad, alap ellátás! Bár az enyém folyton mondogatja, hogy mit szokott kapni másoktól.... :) Ekkor fogsz kapni kiskönyvet is, illetve elvileg elmondja, hogy mikor milyen vizsgálatra kell menned. Védőnő szolgálathoz menj be, ott segítenek, hogy kihez tartozol! És nem választható opció, hanem kötelező !
2016. jún. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Lencsibaba0121 ***** válasza:
75%
És nálunk nem volt gond, hogy nem voltam bejelentkezve oda, ahol lakom!
2016. jún. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A védőnői szolgáltatás, terhesgondozás az állam nagyon fontos érdeke, ingyenes és mindenkinek jár.
2016. jún. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ahol életvitelszerűen élsz, ott kell a védőnőnek szólnod. Nem probléma, hogy nem vagy bejelentkezve, én pl. Szegedre voltam akkoriban a szüleimhez, Bp.-en laktam. A szegedi védőnő biztos nem jött volna ki szívesen családlátogatni.:D


A védőnő nemcsak jár, de lemondani is le kell, és ha lemondod, kijönnek megnézni, mi a szitu.


Én 12 hetes kor után mentem védőnőhöz (itt a kerületben ez a protokoll), és akkor adott kiskönyvet. De ha pl. valakinek kell az első genetikai uh-ra a kiskönyv, vagy abból akarja használni a beutalót az első trim. vérképre, az nyilván menjen korábban.

2016. jún. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Bella169 ***** válasza:

Ha nem vagy bejelentkezve oda ahol laksz akkor is az életvitelszerűen lakhely szerinti területi védőnőhöz tartozol. Ez ingyenes, nem lehet választani sem, hogy kihez akarsz menni.

Ha nincs a lakcímkártyádon a lakhelyed címe, akkor az első alkalommal alá fog veled iratni egy nyilatkozatot, amelyen nyilatkozol, hogy milyen címen laksz életvitelszerűen.

2016. jún. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk kérték a lakcímkártyát.Nem fogadott volna a védőnő,ha nincs benne tartózkodási helynek feltűntetve
2016. jún. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is úgy van, mint a 8-as válaszolónál.
2016. jún. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!