Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Októberben lejárt a Gyesem....

Októberben lejárt a Gyesem. Nincs munkahelyem, így TB-m sincs. A nőgyógyász meg fog vizsgálni ingyen érvényes Tb támogatás nélkül?

Figyelt kérdés
Spirál mellett terhes lettem (kb. 4 hetes). Illetve ilyenkor jár-e bármilyen nőgyógyászati beavatkozás?

2013. jan. 27. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sztem igy csak fizetösön a terheség nem ad tbt!

Amugy sztem kezd el fizetni mert viszamenöleg ís kérik és igy is van pár hónapod amit egybe fognak kérni!

2013. jan. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs munkahelyed, akkor magadnak kell fizetned a tb-t, hogy járjon az ingyenes orvosi ellátás.

Szerintem csak életmentés az, ami ingyen van mindenképpen.

2013. jan. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A terhesgondozás ingyen van, mert az nem neked jár, hanem a magzatnak.

Ettől még tb-t fizetned kell, de nem a terhesség miatt, hanem azért, mert kötelező.


A doki mindenképpen megnéz, csak jelezni fog a rendszer, hogy nincsen biztosításod, így a NAV visszamenőlegesen is behajtja. Menj el a NAV-hoz, és kérd ki, visszamenőleg is csak decemberre kell fizetned, meg persze a januárt. (hiszen ha októberben szűnt meg, akkor kb. decemberig élt a biztosítottságod -45 napig)

2013. jan. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jelentkezz be munkaügyibe és ha kevés az egy főre jutó jövedelem akkor fizeti az önkormányzat eg évig helyetted a TB. Amíg nem intézed el, vagy nem leszel jogosult addig pedig havi 6600Ft-ot be kell fizetned a Nav-nak.

Ha nincs érvényes TB-d akkor gyes sem fog járni, és a szülésről is pár milliós számlával fogsz távozni.

2013. jan. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kötelességed fizetni a tb-det visszamenőleg kamatostul fogják behajtani rajtad. És majd ki kell fizetni a nem kötelező terhességi vizsgálatokat, de valszeg a többit is.
2013. jan. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A pár milliós számla nagy hül.eég!! Be ne vedd!! Max száz-kétszázres számlát kapnál, de gondolom annak sem örülnél. Valaki jól írta. A gyes lejárta után még 45 napig él a TB biztosítás, onnantól kell fizetned magad után, hogy járjon ingyenes orvosi ellátás. Ezt a papírt a NAV-nál kell intézni. Tényleg fizesd, hogy legyen Gyes, mondjuk abban sem vagyok biztos, hogy ez kell a gyeshez, mert nem hiszem, hogy a 10 gyereket szült kisebbség majd fizeti ezt maga után... Na, mindegy Lényeg az, hogy az a legjobb, ha fizeted.
2013. jan. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne mond már, hogy egy császár ha úgy adódik megvan 100. ezerből.


"10 gyereket szült kisebbség majd fizeti ezt maga után."

Otthon van a gyerekkel gyes-en vagy gyet-en akkor fizeti helyette az állam.

2013. jan. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Te kérdezted azt, hogy bizonyított védekezés mellett ingyenes-e az abortusz? Nem hiszem, hogy tb nélkül ingyenes lenne. Az sztk-s doki után is fizetned kell, ha nem is abban a pillanatban, de utólag tuti.
2013. jan. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy császármetszésért minim 500ezret számálzna ki az állam, de inkább többet.
2013. jan. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Semennyit sem számlázna ki, felesleges találgatnotok. Ahogy előttem már valaki leírta: a terhesgondozás és a szülés INGYENES. Ugyanis egyik sem a szülő nőnek jár, hanem a gyereknek. A magzatvédelmi törvény elég egyértelműen rendelkezik erről.


Amit kiszámláznának neki: kb. 9 hónapnyi TB elmaradás, összesen max. 70 ezer forint, illetve ezen kívül minden olyan vizsgálat, ami nem függ össze a terhességgel.

2013. jan. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!