Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Védőnővel kapcsolatosan...

Védőnővel kapcsolatosan leírnátok mindent részletesen, mi hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Most vagyok először terhes és nem vagyok felvilágosítva, nem tudok semmit hogy a védőnővel kapcsolatosan mik vannak. Még nincs védőnőm. 9 hetes kismama vagyok.

Lehetőleg részletesen írjátok már le légyszi hogy tudjak mindent erről az egészről.


Előre is köszönöm a segítséget!


2016. jún. 3. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

elmész a körzetileg illetékes védőnőhöz, bemutatkozol, megmutatod neki a diagnózis a terhességedről, ami alapján ő kiállítja a terhes könyvet. Fog adni egy papírt az összes ajánlott és kötelező vizsgálatról, azok idejéről, mikor kell menni, stb. 4 hetente kb. visszafog hívni téged, adminisztrálja az eredményeid, megméri a vérnyomásod, vizelet néz, a 18. héttől - ha van a rendelőben lehetőség rá - szívhangot is. Testsúlyt, haskörfogatot mér megkérdi van e panaszod, kérdezhetsz tőle - pl milyen vitamint szedj, mit csinálj ha ez fáj mit csinálj ha amaz fáj stb.

Valamint ki is szoktak menni lakásra, ezt veszik sokan személyes támadásnak - persze van amelyik ocsmány módon nem kér időpontot és csak úgy beállít - az enyém nagyon rendes fiatal csaj, mindig előre időpontot kért és sosem merészkedett beljebb az étkezőnél, max ha én hívtam be hogy nézze meg a gyerekszobát hogy kellhet e még bele valami..kijön, átbeszélitek a szülést, nekem a szoptatásban is segített, segített összepakolni a kórházi cuccom stb..aztán szülés után is jött kb. 2-3 alkalommal, az első hónapokban, megnézte a babát meg kérdezhettem tőle amit akartam.

persze ilyenkor egyébként azt nézik elsősorban hogy van e fűtés, villany, nem egy putriba akarsz e szülni szóval ez az elsődleges célja, más kérdés hogy aki túl lép azon hogy a védőnő tuti primitív szerzet, és mondjuk fel mer tenni kérdéseket, az ráfog jönni, hogy tulajdonképpen képzett, diplomás emberkékről van szó, akik segítenek mindenben ha tudnak. én legalább is ezt tapasztaltam, nálunk 4-5 védőnő van, mindegyikről csak jót tudok mondani.

2016. jún. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ő adja a kiskönyvet amit az orvos(ok)hoz kell vinni. Minden találkozàskor vérnyomàst és súlyt mér, vizelet mintàt néz, megnézi és lemàsolja a mindenféle eredményeket amiket viszel. Egy idő utàn a magzat szívhangjàt is nézi, az első terhessègemnél a has körfogatomat is mindig lemérte. Elvileg ő tud neked mindenféle kérdésre vàlaszt adni. Miutàn megszületik a baba legalább a kórhàzból hazaérkezés után egyszer el fog menni hozzàtok és neked rendszeresen el kell majd vinni hozzá a babát ahol súly, magasság, mellkas és fejkörfogat mérés történik. Legalàbbis nàlunk így van.

A vèdőnő nem vàlasztható, a körzetihez kell menned.

2016. jún. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
31%

Azért ne vedd készpénznek, amit első leírt.

Biztos van olyan védőnő is. Nekem most kb. a 10. védőnőm van (4. gyerek, egyszer költöztünk), de különösebben egyik sem csinált semmit.

Elmentem a kis könyvért, szülés után egyszer kijöttek, meg még talán 1-2x, aztán a nagyobb gyerekekkel én mentem évente státuszra.

Van egy májusi, egy augusztusi és egy szeptemberi gyerekem, az egyikük olyan laza volt, hogy augusztusban csinálta meg mindhárom státuszát egyszerre...


Mondjuk nekem nem volt ezzel gondom soha.

Betegséggel orvoshoz fordulok, szoptatási kérdéssel szoptatási tanácsadóhoz, sosem igényeltem különösebben a védőnőket.

2016. jún. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is olyan a körzeti védőnő, amit az egyes leírt. Ő szervez még baba-mama klubot is havonta egyszer :) számon tartja kit mikor lát. Ha a rendelőben vagy a klubban latja a gyereket, akkor nem jön ki házhoz. Van még egy saját védőnő a terhesgondozóban is. Ő írja elő az eredmények alapján a vizsgálatokat, beutalókat, hivatalos papírokat ad ki, kiskönyvet bélyegzi.
2016. jún. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!