Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van-e tanácsotok, tapasztalato...

Van-e tanácsotok, tapasztalatotok? 10 hetes kismama vagyok, PCOS-val, kétszarvú méhhel.3x2 hüvelytabletta Utrogestan mellett ma megint barnázom reggel óta. Aggódjak? (részletesen lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! 3 hétig barnáztam, utána elmúlt 5 napra, majd újrakezdte. Akkor mentem nőgyógyászhoz vérzészavarral (addig azt hittem ez egy elhúzódó, furcsa menstruáció :)), aki megállapította, hogy 9 hetes várandós vagyok, illetve azt is, hogy két szarvú méhem van (addig nem tudtam, csak a PCOS-t, ami olyan enyhe fokú, hogy diétán és sporton kívül nem adtak semmilyen tanácsot, gyógyszert, nincs inzulinrezisztenciám, nem volt rossz a cukorterhelésem, csak a ciklusom volt rendszertelen, 1,5-2 havonta menstruációval).


3x1 Utrogestanra lettem beállítva április 1-én, ami fokozatosan el is mulasztotta a barnázást. Április 8-án reggel ugyanúgy visszajöttek a barna foltok és délután görcsöltem is egyet, ami olyan volt, mint a menstruációt megelőző este, ilyen bizonytalan, alhasi, tompa nyomás, görcsölés. Bevettem 2 tabletta magnerotot, másfél óra múlva elmúlt. Estére már nem is barnáztam.


Másnap ránéztek ultrahanggal, megállapították, hogy már 10 hét 2 napos, ápr. 1-től 9-ig 20 mm-ről 32 mm-re nőtt, dobog a szivecskéje és képen úgy tűnt, hogy egész jól érzi magát. Hematómát sem találtak, se más vérzésforrást. A doktornőm felemelte azért az Utrogestan adagomat 3x2 hüvelytablettára, a Magnerotot is 3x2 tablettára.


Akkor teljesen megnyugodtam, minden szép és jó volt, de ma reggel ezek a barna foltok megint megijesztettek. Nem sötét, nem is sok, de a tegnapi semmihez képest nekem az. Elképzelhető, hogy ugyanúgy minden rendben van, csak valamiért nekem ez ilyen lesz a 12-13. hétig? Azt mondta a dokim, hogy nyugodtan menjek be a kórházi ügyeletre is, ha vérzek vagy görcsölök, de ezt nem igazán nevezném vérzésnek, görcs pedig abszolút nincs.


Kedden megyek ultrahangra, gondoltam addig várok. De esetleg megnyugtathatnátok... :) Köszönöm előre is!



2015. ápr. 11. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó, amire most szükséged van, hogy sok agyatlan leírja neked, hogy jajj, a szomszédasszonynak is ez volt...


Nyugodj meg, pihenj sokat és nem lesz baj. Kerüld a gyakorit :)

2015. ápr. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!! (ez tényleg segített) :)
2015. ápr. 11. 12:11
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! Az első amin megakadtam hogy ninxs IR ed... de van! Ugyanis pcos nincs IR nélkül! Az IR alakítja ki a PCOS t. Ezt jó ha tudod. Az ir alatt az inzulint kell nézni és nem a cukrot! Nekem a cukor teljesen jó viszont az inzulin szintem az egekbe! tartanod kéne a diétát (160 gr ch) viszont a mozgást most kerüld! Feküdj minnél többet ne nagyon kellj fel mert ez a ketszarvu méh nem egyszerű dolog. Nem szeretnek rád ijeszteni de alapból veszélyeztetett terhesnek kéne lenned!

Ha sokat görcsölsz azonnal orvos!


Bármi kérdésed van írj nynyugodtan:) 26 hetes IR es kismami:)

2015. ápr. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Amellett, hogy maximálisan egyetértek az elsővel, megírom a tapasztalatom. Helyzet hasonló, PCOS, IR, kétszarvú méh nincs. :)


Az első kislányommal a 7-10. héten uh-on észlelt bazi hematóma TÜNETMENTESEN. Nem véreztem, nem görcsöltem, nulla, semmi.


A másodikkal a 7-11. hétig hol véreztem, hol nem, megszűnt pár napra, újrakezdődött, hematómának nyoma sem volt sehol (a férjem többször is megnézte, ő orvos, semmi, nulla, ennek ellenére volt nap, hogy masszívan véreztem). Én ráadásul nem hüvelyben használtam az utrot, hanem szájon át, elvileg a hüvelyi tablettázás okozhat barnázást - gyengíti a hajszálereket a méhszájon és a hüvelyben, és onnan vérezget az ember lánya. Nos, ez van, volt, végül a 10. hétre ábrázolódott egy egész pici hematóma, de előtte ugye már hetek óta vérezgettem... Most vagyok 21 hetes.


Drukkolok, és tényleg - ne fórumozz, az ember megzakkan tőle.

2015. ápr. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyevekben pedig de, van pcos IR nélkül. A testvéremnek épp most készített 3 pontos cukor és inzulinterhelést a férjem: 0 perces inzulin: 5, 60 perces: 22, 120 perces: 5,4. Mellette ronda ciszták, nulla ciklus, szanaszét menstruáció. Szóval de, van. És nyilván nem a húgom az egyetlen.
2015. ápr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj de erről nem birsz meggyőzni! Nincs IR nélküli PCOS! Ki is fogom fejteni miért csak most nincs időm! Meg kell nézni ujra az inzulint, vagy akkor nem azért van cisztája mert PCO-s! Hormon leletei milyenek?
2015. ápr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem fontos kifejtened, a férjem meddőségi centrum orvosa, és hidd el, az összes elérhető szakirodalmat átböngésztük angol, német és magyar nyelven. :) Emiatt ne fáraszd magad. A petefészek inzulinreceptorai és a ciszták kialakulása közötti kapcsolat természetesen bizonyított, de mint ahogyan van inzulinrezisztencia cisztás petefészek nélkül (pl. nekem), éppen így van policisztás ovárium is IR nélkül. A kritériumok közül, amelyek alapján a diagnózis feláll csak 1-1 a cisztás ovárium és az inzulinrezisztencia, a klinikum pedig gyakran tapasztalja a kettő egymás nélküli jelenlétét.
2015. ápr. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyébként típusos PCO-s hormonsora van, eltolódott FSH-LH aránnyal, peteérés nélkül, androgénhormon túlsúllyal.


Egyébként az USA legfrisebb vonatkozó adatbázisa szerint (éppen most kerestem rá) a PCOS-val diagnosztizált nőknek 39%-ánál longitudinális vizsgálatok sem igazoltak inzulinrezisztenciát.

2015. ápr. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát rendben! Mint irtam ezzel nem értek egyet, de látom nem is birnálak meggyőzni ugy mint te sem engem:)) Nincs ezzel gond:)))


További szépeket:))

2015. ápr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
5-ös! Cukrait is ird meg lègyszi. Együtt kell nèzni. Vèkony nöknèl gyakori a 30 petces inzulin csucs ami aztán leviszi a terhelt cukrokat. Ez egyèrtelmü ir tünet már, hiába a 60-as, 120-as inzulin jo már. Ezek mellett gyakori hogy a 60 ès 120-as inzulin már rendben van. Ez enyhe ir de ir. De ettől lehet massziv pcos. (Èn is ilyen vagyok jo 3 pontos inzulinnal de alacsonyabb terhelt cukrokkal)
2015. ápr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!