Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan kismama, akinek 6-7...

Van olyan kismama, akinek 6-7 hetesen észrevették, hogy terhes?

Figyelt kérdés
Nem akarom még nagy dodra verni a várandóságomat,de úton útfélen megkérdezik,hogy terhes vagyok!?! Nem vagyok dagi,de mindig is volt egy kis hasam,amit most már nem tudok behúzni,így titkolni se nagyon tudom!!
2016. jún. 5. 06:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is súlyfelesleggel kezdtem, ráadásul harmadik gyerek, így másabb is már, így kénytelen voltam ügyesen öltözködni, hogy ne vegyék észre.


Ruhákkal még ilyen idősen nagy valószínűséggel te is meg bírod oldani, még akkor is, ha előtte is volt hasad. Ez egyébként nem terhes has, hanem általában puffadás.

2016. jún. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem a hasam miatt gyanakodtak, hanem mert zöld voltam a rosszulléttől. Előbb viccesen azt hitték, túl jó szilveszterünk volt (dec. 27-én lett pozitív), de amikor még utána sem múlt, egyre többen kérdezgették.
2016. jún. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
7 hetes múltam, kerek kismama pocim van már ebéd után a puffadástól. Nyilván nem a 1,5 cm-es baba látszik 😊 amúgy is reggel még lapos. De igen, nehéz titkolni mert elég feltűnő. Ráadásul a melleim 2 kosár méretet nőttek.
2016. jún. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen...

En nagyon vekony vagyok, teljesen lapos a hasam alapban.

Viszont az osszes terhessegem elejetol nagyon puffadtam, igy van ez most is. De olyan szinten, hogy mar akkor puffadtam, illetve pukis lettem, mire pozitivat teszteltem.

Reggel/delelott meg semmi gond, lapos a hasam, keso delutan/este viszont mar felpuffadok. Nyilvan ez meg nem terhespocak, viszont feltuno annak, aki ismer. Igy velem megtortent, hogy a pozitiv teszt utan 2 nappal rakerdeztek, hogy babat varok-e. Nagyon kellemetlen, mert volt mar vetelesem (nem korai, addigra mar mindenki tudott a terhessegemrol), igy most nagyon sokaig nem akarunk szolni rola senkinek.


Egyebkent ha alapvetoen is van kis pocakod, akkor szerintem nem olyan feltuno a puffadas es nem fognak rakerdezni. Max azt fogjak hinni, hogy picit hiztal, de mivel ez kenyes tema, igy nem hinnem, hogy direkt beszelnek rola.

Nekem a masodik gyerekem hamar jott az elso utan (4 honappal szules utan estem teherbe). 17 hetes korig nem mondtuk el senkinek, pedig akkor is puffadtam es vekony is voltam, de senki sem kerdezett ra.

Utolag elmondta a csalad, hogy azt hittek a szules utan nem ment vissza a hasam, ugy maradt, eszukben sem volt felhozni a temat, mert nem akartak vele megbantani. :)

Nekem ez pont kenyelmes volt. :)

2016. jún. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindig nagyon sovány voltam, teherbeesés előtt egy-két hónappal azonban meghíztam kicsit, ez legjobban az arcomon és a hasamon látszott. Ebből az következett, hogy mindenki terhességre gondolt, még mielőtt pozitívat teszteltem volna. Persze nemleges választ adtam nekik, aztán amikor tényleg terhes lettem és elmondtuk a közeli családtagoknak többüktől azt a reakciót kaptuk, hogy "Tudtuk! Épp mondtam a nővérednek egy hónappal ezelőtt, hogy biztos terhes, mert kikerekedett..." Nehéz volt nem mérgesen mondani, hogy egy hónappal ezelőtt még meg sem volt foganva a baba, úgyhogy benéztétek (4+3 hetes voltam akkor)
2016. jún. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!