Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Több P3 citológia és HPV 31...

Több P3 citológia és HPV 31 vírus jelenléte miatt konizációm volt januárban. Most terhes lettem. A konizációval ugye a HPV fertőzés is elmúlik?

Figyelt kérdés
Tudom az orvosomat kell kérdeznem, de most elfelejtettem, legközelebb pedig májusban megyek.
2010. ápr. 11. 19:30
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia, tudtommal nem múlik el, de ha ez okozta a P3-at, ami bizonyos értelemben rákmegelőző állapotnak tekinthető, akkor az elváltozott sejteket kimetszéssel végleg eltávolítják. Így elkerülhető, hogy tényleg rosszindulatúvá váljanak.

Nekem is volt konizációm, jelenleg babát várok, az orvosom szerint túl nagy jelentősége nincs, de kímélni kell a méhszájat (sok pihenés, magnézium). Szerinte tágulásnál jelenthet a műtét olykor problémát, adott esetben a konizált méhszáj nehezebben tágul a műtét okozta esetleges hegesedések miatt.

2010. ápr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!