Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetnék azellen, hogy a...

Mit tehetnék azellen, hogy a keresztcsontom környékén ne mozduljanak el a csigolyák, ami ilyenkor húzza a felső farizmomat, ami írtózatos becsípődés szerű fájdalmat okoz?

Figyelt kérdés
13 hetes vagyok, kb két hete lett ilyen rossz. Mikor ülésből felálok, vagy álásból lehajolok valamiért borzalmasan fáj, de csak amíg át nem jutok egy mozdulaton. Állva nem fáj. Tudom, hogy a medence környékén lazulnak az izületek ilyenkor, de ez viselhetetlen. Ha lefekszem is befeszül. Most este már alig találtam olyan pózt amiben alhatnék.

2016. jún. 7. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbálj meg úgy pihenni, hogy leteszel egy matracot a földre és a lábadat felteszed egy székre/ágyra. Az ágyon pedig húzd föl mind a két lábad.


Állásból soha (nem terhesen sem!) hajolunk, hanem guggolunk.


Ha tudsz menj el Alexander technikára vagy Feldenkrais mozgásterápiára. Ha nincs rá pénzed vagy időd akkor érdemes utánaolvasni, illetve neten videókat nézegetni mind az Alexanderről, Feldenkraisról, helyes csípőtartás beállításról és más mozgásterápiákról.

2016. jún. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindkét terhességnél ettől szenvedtem én is. Néha már elgyengült az egyik lábam, ha felálltam. Nekem a lóbalzsam vált be (én sem hittem volna). Patikában vettük. Pár nap alatt csodát tett. Egy próbát megér.
2016. jún. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nem is gondoltam volna h masnak is van ilyen baja. Nekem is egy hete kezdődött de nehany napja szörnyű. Van h ágyból nem tudok felállni és kiegyenesedni. Lobalzsamot kipróbálom holnap:)Remélem nalad is javul a helyzet valamikor kérdező!

13+2 hkm

2016. jún. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A tornáknak utána fogok nézni!

A lóbalzsamot is kipróbálom! Ebből a melegítő paprikásat vagy a hűsítőt használtad? Nem mertem eddig a paprikásat venni.

Sajnos a hajolás kihagása egyszerűen kivitelezhetetlen. Tegnap is rájöttem erre a mosogatógép ki-be pakolásakor. De igyekszem rá oda figyelni!

Azt nem írtam,hogy van egy 20 hónapos 10,5 kg lányom, akit néha fel kell vegyek, de igyekszem őt is minél kevesebbet.

Második terhességem, az elsőnél is volt hasonló, de nemilyen fájdalmasan. Nekem az esti lefekvés borzalmas, alig bírok ülésből fekvésbe jutni, de akkor kis láb csavargatással vissza roppan a derekam, és reggelig tűrhető.

2016. jún. 9. 06:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Hűsítő lóbalzsamot használtam.
2016. jún. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!