Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan reagáltok, ha idegenek...

Hogyan reagáltok, ha idegenek rákérdeznek a terhességre még a korai szakaszban? Jártatok már így?

Figyelt kérdés

Idegenek alatt távolabbi ismerősöket, esetleg sokadik szomszédokat értek, akikkel azért van személyes kapcsolatom, viszont nem olyan közeli barátok, hogy egy 5-6 hetes terhességet elmondanék nekik.


Nekem kicsit kényelmetlen a helyzet, ugyanis mindig nagyon sovány voltam (46-47 kg), teherbeesés előtt egy-két hónappal azonban meghíztam kicsit (+6 kg), ez legjobban az arcomon és a hasamon látszott. Ebből az következett, hogy mindenki terhességre gondolt, még mielőtt pozitívat teszteltem volna. Rég látott ismerősök kérdeztek rá a babavárásra, és nem egy, nem kettő :P Persze nemleges választ adtam nekik, aztán amikor tényleg terhes lettem és elmondtuk a közeli családtagoknak többüktől azt a reakciót kaptuk, hogy "Tudtuk! Épp mondtam a nővérednek egy hónappal ezelőtt, hogy biztos terhes, mert kikerekedett..." Nehéz volt nem mérgesen mondani, hogy egy hónappal ezelőtt még meg sem volt foganva a baba, úgyhogy benéztétek (4+3 hetes voltam akkor)


Azóta továbbra is jönnek a kérdések rég nem látott rokonoktól, távoli ismerősöktől és nem tudom mit mondjak. Megosztani velük egy korai stádiumot (most 6+4 hetes) nem feltétlenül szeretnék, de hazudni meg nem akarok. Ti hogy jártatok el ilyen helyzetben?


2016. jún. 7. 08:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor simán azt mondtam hogy nem vagyok terhes. Ha nem akarod elmondani akkor úgyis csak ez a válasz jöhet szóba.

Majd elmondod amikor akarod, mondjuk a 12. hét után, az meg mindegy hogy a huszadik szomszéd mit gondol, max azt mondod hogy akkor még nem tudtad amikor a múltkor kérdezte vagy megmondod hogy a 12. hét előtt nem szeretted volna elárulni senkinek. Végül is ez magánügy.

2016. jún. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én azt válaszoltam hogy nem tudunk róla hogy terhes lennék. De nálunk is 9 hetesen mindenki már tudta. Az oviban pont adventi vásár volt és a többi anyuka mindenáron pálinkázni akart én meg mondtam h nem kérek, erre nekem szegezték a kérdést hogy terhes vagyok e, akkor már elmondtam de mondtam hogy még nagyon az elején járunk 9 heteskék vagyunk. A család is ezután tudta meg, mert ott meg karacsoynkor közöltük és mivel 3. Gyerek lesz 9 hetesen már nem lehetett nem észrevenni hogy nőtt a hasam. Persze tudom hogy csak a puffadás miatt, de totál egyértelmű volt. Ennyi idősen még nyugodtan mondhatod hogy nem tudsz róla hogy az lennél. Ennyivel el kell intézni, aztán meg majd milyen búszkék lesznek magukra néhany hónap múlva mikor egyertelmű lesz, hogy ők már akkor tudták mikor te még nem 😉. Egyébként gratulálok!
2016. jún. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Én simán letagadtam, amíg tudtam. Nem azért mert titkolt volt, hanem mert ez az én dolgom.

Sörözőben dolgoztam, és még a 4.-5. hónapban is simán bevették, hogy csak felszedtem pár kilót. És még ők érezték magukat kellemetlenül, hogy a hízást terhességnek gondolták...


Persze a család és a főnököm tudott róla. Anyósomnak mondtuk csak el a 6. hétben, meg a főnökömnek, a többiek csak a 12. hét után tudták meg. Az idegenek meg amikor észrevették, vagy még később.

(bár nekem csak 24-26 hetesen lett más számára észrevehető, pedig 163/55-ről indultam terhesség elején)

2016. jún. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem az idősebb kolléganőim ha jóízüen ettem, vagy annyira megkívántam valamit, hogy kimentem érte munkaidőbe, vagy zavartak szagok, stb.... mindig megkérdezték, nem vagyok e véletlenül várandós, gyanus vagyok.

Biztos voltam benne, amikor kiderült számomra, hogy babát várok, majd megint tesznek rá megjegyzèst, és majd könnyedén elviccelem a dolgot, mint eddig, rutinos vagyok.


Ugye nem birtam enni, émelyegtem, én a nagy kávés többé nem kértem kávét, kekszeket nasiztam állandóan, de csak 1-1 falatot, az ebéd megmaradt, fogytam is, sápadt vtam, késtem regggel. Nem szóltak, pedig egyértelmű volt. Láttam rajtuk, hogy összenéznek, biztos voltam benne, hogy tudják. Hisz van amelyiknek unokája volt, biztosan tudtam, hogy tudjak. Még rosszabb volt, hogy nem kérdeznek rá. :)


12.-héten elmondtam és úgy csináltak, mintha meglepné őket, egy mondta, hogy tudták ill. sejtették (milyen szépen fogalmazott).


Ez is fejtörést okozott nekem, pedig a másik véglet. Vedd lazán, ha nem akarod elmondani, ne tedd, vagy mond, hogy nem illik rákérdezni. Ők nem gondolnak bele, hogy neked ez rossz érzés, aki potenciális gyerekvállaló, azt lesik a szomszédok. Ezen ne stresszelj.

Simán mond, hogy nem vagy az.

Lelkiismeretes vagy és nem akarsz valótlant állítani, de magadat védve megteheted most. Majd ha biztos lesz, és megnyugodsz afelől, hogy minden rendben a babával, akkor elmondod. Nem.fog senki megsértődni, hogy így jársz el.

2016. jún. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igazából rajtam nem látszott egyik terhességem sem a kettőből a 23.hétig,így senki nem kérdezett rá,de azt mondanám nem tudok róla és kész.
2016. jún. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Detto, mint az utolsó válaszoló, az én hasam is végig picike volt, a huszas hetekig simán eltitkoltam mindkét terhességemet. De ha pár hetesen letámadtak volna a kérdéssel, akkor sajnálkozva azt mondtam volna, hogy "bárcsak várandós lennék, de sajnos csak felugrott pár kiló, de már dolgozom azon, hogy leadjam"
2016. jún. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!