Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes terhes vagyok es...

9 hetes terhes vagyok es duphastont irt fel az orvos barnazasra, mivel egy verrog kifakadt. Mit gondoltok a duphastonrol? Ki szedte? Es segitett?

Figyelt kérdés
Ma mar nincs semmi barnazas csak tegnap volt nem szivesen vennem be. Aki szedte mondana velemenyt?

2016. jún. 9. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt kaptam barnázásra. Terhesség megtartó gyógyszer. Én 3x barnáztam, a 2. után írta fel az orvos, rá 3 napra megint volt egy barnázásom, a többi majd még kiderül.

Szerintem nem véletlenül írta fel, de a te döntésed, csak nem tudom, mi az, ami miatt nem szívesen vennéd be. Részemről, bármit írna fel az orvos, ami segít megtartani a babát, gondolkozás nélkül bevenném. De ez én vagyok.

2016. jún. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A Duphaston progeszteron-pótló, segít megtartani a terhességet. Nem plusz hormon, hanem a szervezetedből hiányzót helyettesíti/pótolja.

Én mindkét fiamnál szedtem a 12. hét végéig.

2016. jún. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ártani nem ártasz vele, az biztos! Ha nem volt progiszint mérés, akkor szerintem jobb, ha szeded. Alacsony progeszteron szint vetélést okoz, ráadásul pont ebben az időszakban, amiben Te is vagy.

Nagyon fontos viszont, hogy ha elkezded szedni, ne hagyd abba orvosi javaslat nélkül, mert szintén vetélést okozhat a hirtelen csökkenő progi szint, amit a gyógyszer megemel.

Nekem sajnos volt vetélésem a 8. héten. Nincs annál borzalmasabb, amikor az uh-n azt látod, azt mondja az orvos, hogy már nincs szívhang :(

Nem lesz egyébként semmi baj, ne aggódj!

2016. jún. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szedtem megelőzésképpen, de habegyszer elkezdted, semmiképp se hagyd abba!!! Ez a hormon ha hirtelen lecsökken jelzi a szervezetnek, hogy nincs terhesség, és elkezd leválni a méhnyálka. Szóval ha nem szeretnél vetélést szépen szeded tovább a 12. hétig, ez a gyógyszer nem.játék, nem.véletlen írták fel hidd el.
2016. jún. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a 13. Hétig szedtem egy előző vetélés miatt, hidd el ha felirták annak okamvan. Szedd inkább mint hogy baj legyen! A babának egyáltalán nem árt, és neked sem, 33 hetes vagyok most.
2016. jún. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Én is szedtem az elején, 7 hetesen volt vérzésem,akkor felírta az orvos és a betöltött 12.hétig szedtem rendszeresen. Semmi rossz nem volt benne,csak az aggódás, és szerencsére jól vagyunk.

33+6 hkm

2016. jún. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Nem szeretnem szedni,mert allitolag almossagot okoz,es trombozisrol is hallottam. Es felek,hogy rosszul lennek tole. Semmilyen gyogyszert nem szoktam szedni
2016. jún. 9. 18:29
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát figyu, annak a kockázata, hogy álmos leszel, és annak, hogy valami baj lehet a babáddal, szerintem nem áll arányban egymással, de te tudod.

igyál sok folyadékot, és mozogj óvatosan de rendszeresen, és akkor a trombózis sem igen fog téged fenyegetni.

9-en elmondtuk, hogy szedd, ha jót akarsz magatoknak, erre te ideírod, hogy semmit nem szoktál bevenni.... :(

2016. jún. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mar bevettem es koszi. Tenyleg nem vagyokrosszul
2016. jún. 9. 21:22
 10/10 anonim ***** válasza:
szia , en is szedem a duphastont es nem vagyok rosszul tole ! :) de en nem vagyok meg terhes ! :) csak kell szedjem ! :D
2016. jún. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!