Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem lesz baja a babának a...

Nem lesz baja a babának a nyujtózkodástól, nevetéstől?

Figyelt kérdés
26hetes vagyok és azt hallottam,hogy nem szabad nyújtózkodni!Pedig nekem mindig éjszaka ha felébredek,akkor kell nyujtozkodnom ,meg huzza a görcs a vádlimat!Van valaki aki ugyanigy van???Ugye nem ártok ezzel a babának????
2008. szept. 26. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Én még ilyet nem hallottam, pedig 2 gyerekem van. Szerintem semmi baja nem lehet a nyújtozkodástól.
2008. szept. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Én se hallottam még róla...

Én szoktam nyújtózkodni és mindig fülig ér a szám, a 32.héten járunk eddig nem tapasztaltam hogy ártottam volna bármelyikkel is, sőt..:)

2008. szept. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már hallottam erről, méghozzá orvosoktól. Igaz, nem úgy általánosságban, hanem akkor mondták, amikor 12. héten a placentám egy része levált. Akkor kaptam azt az utasítást, hogy vigyáznom kell, kerüljem a hirtelen felülést, amikor a hasammal húzom fel magam, ne hajoljak, ne emeljek és ne nyújtózkodjak (nem csak fekvő helyzetben kerülendő, hanem állóban sem szabad, amikor pl valamit el szeretnénk érni). Én azóta odafigyelek arra, hogy kerüljem. Lehet, hogy ezzel általánosságban semmi gond, de nekem a problémám miatt volt veszélyes, egyébként a placentám nekem a méh tetejére tapad, a fundusban, az is lehet, hogy ezzel van összefüggésben.

Mellesleg én is imádok nyújtózkodni, a karjaimat és a lábamat azóta is szoktam még ágyban fekve, arra figyelek oda, hogy a hasamat ne nyújtsam, a hátam ne homorítsam.

2008. szept. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Én is hallottam róla, bár lehet,hogy ez csak az idősebb korosztály babonája, szóval nem tom. azt mondták,hogy ne nyújtózkodjak, mert attól tekeredhet rá a köldökzsinór a baby nyakára. Hát nem tudom..tudod ilyenkor mindenki nagyon okos tanácsokat tud adni:-)) na mindenesetre én vigyázok vele.

Minden jót neked!

2008. szept. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A nevetéssel biztos nem ártasz, a nyújtózkodásról nem tudok semmit.
2008. szept. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk terhestornán kellett nyújtózni, nyújtani az izmokat. Megkérdeztem a gyógytornászt erről, és ő sem hallott még ilyent, hogy tiltva lenne. Lehet, hogy az előzőekben leírt különleges esetekben tényleg tiltott, de különben nem árt.
2008. szept. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Marhaság!

De ha görcsöl a vádlid egyél magnéziumot. A magnézium hiány miatt görcsölhet, és kálcium is kell.

2008. szept. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Velem ugyanígy van. Ha éjszaka félálomban kinyújtom a lábujjaimat, a vádlimban éles fájdalmat érzek. Szedek magnéziumot, de még így is előfordul. Az orvosnőm azt mondta, hogy genetikailag nagyon erősek az izmaim és nehezen tágulnak. 26 hetes kismama
2008. szept. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia!!!Én 34 hetes kismami vagyok én olvastam a netten ,hogy a nyujtoszkodás nem igazán jo ,mert hogy a köldökzsínor rá ne tekeredjen a nyakára.Nemtudom,hogy van -e benne valami.Jo baba várást!!!!!!!!!!!!
2008. szept. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!