Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A párom megfázott és fáj a...

A párom megfázott és fáj a torka, én meg terhes vagyok. Ha megcsókol akkor elkaphatom? és mennyire lesz veszélyes egy kisebb nátha nekem és a babámnak?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
nyugi egy náthátol nem lesz bajotok.én is voltam náthás asszem a 20. hét körül.a lázra figyelj.ha belázasodnál vegyél be rubophent vagy panadolt,ezeket szedheted terhesen is,és menj dokihoz.
2010. ápr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy nátha nem árt a babának. De egy komolyabb fertőzés a láz miatt nem tesz jót. Most inkább hanyagoljátok a csókot :))) Egyébként 9 hónap alatt nem lehet egy kismama se búra alatt, elkerülhetetlen egy-egy betegség. Az a fontos, hogy ha megbetegszel, a lázadat csillapítsd és szedj olyan pl. homeós szert, ami segíti az immunrendszert.
2010. ápr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem lázasodsz be, akkor semmi baja nem lesz a babának, de azért ilyenkor ügyelni kéne néhány alapvető higiéniai szabály fokozott betartására. Bírjátok ki azt a néhány napot amíg meggyógyul csók nélkül, Neked is jobb, ha nem betegszel le és nem kell terhesen gyógyszert szedned. Gyakori kézmosás, fertőtlenítés.
2010. ápr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom.Az rendben is van, hogy nem csókol meg.De én pl. sosem csók miatt kaptam el tőle.Bőven elég volt, hogy egy ágyban feküdtünk, ő meg köhögött és tüsszentett egész éjjel, én meg azt lélegeztem be.A nátha cseppfertőzéssel terjed.De tényleg nem lehetünk búra alatt.Én is voltam megfázva.Azt mondta az orvosom, hogy semmilyen nátha nem veszélyes a babára, de 37, 5 fölött már vegyek be egy Rubophent, mert a láz ártalmas.Szerencsére nem volt rá szükség.Szedj C vitamint, hogy erősítsd kicsit az immunrendszered, hátha nem kapod el.De ha mégis: C vitamin, tea, méz, sok folyadék, esetleg tengervizes orrcsepp.Ha belázasodnál, menj orvoshoz is, mert lehet hogy be van gyulladva a torkod.
2010. ápr. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!