Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha anyósom macskákat fogdos...

Ha anyósom macskákat fogdos én elkaphatom s toxoplasma fertőzést rajta keresztül? Mondjuk ha náluk eszem?

Figyelt kérdés
A kézmosás nem erőssége anyósomnak, és most kiscicák is születtek, őket még jobban babusgatja most. Szoktunk náluk ebédelni, de még abban sem vagyok biztos hogy főzés előtt kezet mos. Olyat most nem is eszem náluk ami nem főtt vagy sült, pl. a salátákat, de sokszor sajnos kézzel pakolgatja a megsült húsokat is pl. Elkaphatom így a toxoplasmát?
2011. máj. 18. 07:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jajj ne parázz már ennyire!!! A toxoplazmán a legtöbb ember már gyerekként átesett. Ráadásul nem a cicától fogod elkapni, max. az ürülékétől, de ugyanígy a földdel szennyezett zöldségfélén (pl. sárgarépa) is ott lehet, szóval ezzel az erővel a piacon válogatás közben is elkapod.

Ha ennyire félsz, szűresd magad, hogy átestél-e már toxoplazmán (egyszerű vérvétellel kiderül) de majdnem biztos, hogy igen, hacsak nem burokban nevelkedtél.

2011. máj. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%

Csak ne edd meg az anyósod :)


Viccet félre téve: fogalmam nincs, nem hiszem, hogy azt elkaphatod, de biztos hogy én nem szívesen ennék ott. Illetve terhesen elkerülném egy az egyben. Fujj, elég furi helyzet. Picit hasonlóan vagyok én is. Nincs macska meg ilyenek, de a higiéniájával nem vagyok megelégedve. Úgy értem, én nem tenném le a kaját a pultra, mikor az nem lett letörölve, az 5 napos morzsa ott figyel... meg minden.

2011. máj. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Neked tulajdonképpen az anyósoddal van problémád és ez a toxoplazma csak ürügy arra, hogy szapulhasd..

De előbb kapod el saját magad közreműködésével, mint az anyósodtól.

2011. máj. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A minap kutyát voltunk oltatni. A doktornő nagy pocis terhes volt. Kutyák, macskák ki-be a rendelőből. egy cseppet se izgatta a dolog. Abból kiindulva, hogy ő orvos és bevállalja a dolgot nagy gond nem lehet. annyi esze csak van, hogy ha ez akkora kockázat lenne, akkor nem csinálná.
2011. máj. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Most te vagy valóban utálod a mamát, vagy nagyon túlliheged a terhességed. Az elsőnek nyilván meg van az oka. A második, meg nem túl jó!
2011. máj. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az egy legenda, hogy a legtöbb ember átesett rajta gyerekkorában. A családunk kutyát tenyésztett, macskát tartott, most a kisfiamnál megcsináltattam a szűrést, hát negatív, sosem kaptam el, nem vagyok ellene védett. Semmi gond, most újra babát várok, van már 4 éve 3 macskánk, a szűrést most is megcsináltatom. A fiam egészséges.

Kedves kérdező! Mielőtt mindenféle feltételezésekbe bocsájtkozol, ha már úgyis netezel, ugyan olvass már utána, hogyan terjed a toxoplazma! Mert nem attól, hogy anyósod megfogja macskás kézzel a sült húst.

Az más kérdés, hogy azt a húst nem szívesen enném meg, de a fertőzés tényleg nem így működik.

2011. máj. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyerekkoromba kaptam el mert volt cicánk, de nem csak az ürülékétől lehet elkapni, hanem, ha megmar, akkor ugyanúgy bejut a vérkeringésbe.

De egyébként anyósodnak megmondhatod, hogy figyeljen kicsit jobban oda, mosson gyakrabban kezet, de ha főz akkor egyáltalán ne nyúlkáljon a macskához én főzés előtt sose tudnék kutyás és macskás kézzel ételhez nyúlni ez alapvető szerintem! De ne aggódj, nem kapod el feltétlenül, de egy vérvétel kimutatja, ha nagyon aggódsz!

2011. máj. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16%
Azt hittem csak az n anyósom ilyen,de látom nem.:)Nlunk ugyanez a helyzet.1 hete lett 3 kiscicája a nagynak.Ott vannak bent anyós ágya mellett egy dobozban.Én is utálom az állatokat a lakásban.Kislányom 2napja lábalt ki ebből a frászból,így felvilágosítottuk,hogy mitől lett beteg az unokája,és közöltük vele,hogy amig nem tünteti el a dögöket addig nem megyünk.Döntse el mi fontosabb,az unoka vagy azok a dögök.Kint a helyük az udvaron nem a lakásban.11hetes kismama és egy 2,5éves kislány anyukája.
2011. máj. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megcsináltattam volna a vizsgálatot, de az első terhességemnél a védőnő a háziorvoshoz küldött beutalóért, mert ő nem adhat, a dokim meg azt mondta hogy felesleges. Remélem neki van igaza, de ő mindenben ilyen laza, még gyógyszert sem akar írni soha. Úgyhogy marad a remény hogy már átestem rajta valamikor.
2011. máj. 18. 17:03
 10/10 anonim válasza:
Kötelezően szűrik az 1. vérvételkor, ha negatív akkor a következő esedékes vérvételkor ismétlik. Én úgy tudom kötelező. 2 érték közül (IgM, IgG) ha az egyik + akkor védett vagy. És a következő terhességnél is védett vagy.
2011. máj. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!