Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 7+2 az a hetedik vagy...

A 7+2 az a hetedik vagy nyolcadik terhességi hét?

Figyelt kérdés
Vannak ilyen leíró portálok, ahol olvasni lehet, hogy pl. a hetedik héten mi fejlődik, általában mit éreznek ekkor a kismamák stb. Az én stádiumomban tulajdonképpen melyik hetet kell olvassam? A hetedik hetet "betöltöttem" már, akkor elvileg ez a nyolcadik? Vagy épphogy csak a hetedik?
2016. jún. 15. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a betöltött heteket kell nézni, tehát 7 hetes vagy.
2016. jún. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7.a már betöltött hét a lényeg ☺
2016. jún. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
Igen, általában ha azt írják, a 7. héten, akkor azt úgy kell érteni, hogy a 7. betöltött héten. Kicsit szabálytalan, de egyszerűbb, mint kacifántoskodni, körülményeskedni, hogy nem-nem, az már a 8. hét :)
2016. jún. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, így már érthető.


Ami nem tiszta még, az az, hogy hogyan számoljuk a hónapokat. Merthogy ennek a hétnek a végére 8 hetes terhes leszek, de ez ugyebár nem a második betöltött hónapnak felel meg, hanem kevesebb. Hogy is van ez?

2016. jún. 15. 17:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Sehogy, hónapokat nem számolunk terhesen, értelmetlen. Mivel 280 nap kb. a terhesség, az hetekben számítva 10 hónap. Na azt magyarázd el valakinek, hogy a 10. hónapba léptél! :D
2016. jún. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem :) Nos az a gond, hogy minden rokon, ismerős hónapban kérdez :P Ha nagymamámnak azt mondom majd, hogy 23. hét nem fogja érteni, hogy hol tartok :D


Ha jól tudom a hónapok többé-kevésbé a fogantatás pillanatától adják ki a 9-es számot. Valaki esetleg megerősít ebben? :)

2016. jún. 15. 17:47
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól számolom akkor ápr.25-én jött meg utoljára. Igaz? :) Jan.30-ra vagy kiírva. Bár nem pontos de laikusnak elég ha minden hónap végén számolod 1 eltelt hónapnak. Tehát: május végéig vagy 1.hónapos, június végéig a 2. hónapban.......december végéig a 8.hónapban, január végéig a 9.-ben :)
2016. jún. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Nagyon rendszertelen volt a menstruációm, április elején volt utoljára, úgyhogy ez már az elején sem segített. Az orvos által meghatározott "baba-életkorból" következtettem a fogantatás lehetséges napjaira. Február 2-ra vagyok kiírva.

2016. jún. 15. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!