Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "Veszélyeztetett" terhesként...

"Veszélyeztetett" terhesként dolgozhatok valahol?

Figyelt kérdés

Intenzív osztályon dolgozok ápolónőként, és amint kiderült, hogy babát várunk, veszélyeztetettnek nyilvánított a dokim, mert féltett az emelgetéstől és a fertőzésektől. Mondta is, hogy orvosi oka nincs rá, minden rendben van, teljesen fiziológiás a terhesség, csak ő így nyugodtabb..

Értem én, hogy ez mindkettőnk érdeke, örülök is, hogy nem kell folyamatosan abban a bacitenyészetben lennem, de meg fogok őrülni itthon.


Sosem voltam otthonülő, mindig csinálnom kell valamit.


Dolgozhatok valahol részmunkaidőben? Vagy max. feketén lehetne? Van erre valami jogszabály?


2016. jún. 17. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Már a táppénzed is szabálytalan, ugyanis nem vagy keresőképtelen. Üzemorvoshoz kellett volna menned, aki leírja, hogy az állapotod miatt a jelenlegi munkakörben, munkahelyen nem vagy foglalkoztatható, a munkáltat pedig felment a munkavégzés alól, amennyiben a kórház nem tud olyan munkakörbe helyezni, ami biztonságos.


Elméletileg (és gyakorlatilag is) van lehetőség arra, hogy egy munkahelyen keresőképes, egy másikban keresőképtelen légy, de nálad ott bukik a dolog, hogy itt sem vagy az.

2016. jún. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
Attól függ hány hetes terhes vagy. Meg hogy mennyire csinálsz veszèlyes dolgokat mennyire emelgetsz nagyokat. Azèrt ápolókènt annyira szerintem nincs megerőltető mondjuk nem tudom az intenzív milyen. De ha normális a főnököd akkor mindenkèpp beszèlj vele, hogy 18-20 hetes korodig dolgozhass ha tovább nem is engedi. Sok szerencsèt! :)
2016. jún. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azèrt ápolókènt annyira szerintem nincs megerőltető


Á, a 120 kilós beteget az ágyban Fekete LAci forgatja helyettünk.

2016. jún. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Azèrt ápolókènt annyira szerintem nincs megerőltető"

Tessék befáradni egy kórházbe ezt a munkát megtekinteni, mielőtt ilyen véleményt le tetszik írni. Én biztos nem csinálnám.

2016. jún. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

tényleg nem megerőltető ápolónak lenni, gondolom te jársz be fürdetni az eszméletlen betegeket és te viszed ki wcre és félig lebénultakat.


kérdező, szerintem ne bánd, hogy nem dolgozol, anyósom hepatitiszt szedett össze mikor megszületett a gyerekünk, gondolhatod, antsz járt ki hozzánk... :(


van szabály a tp-re, de ott akad el a dolog, hogy terhesen senki nem fog legálisan alkalmazni, mert onnan, hogy felvesz, nem rúghat ki! próbaidő után nem kell hosszabbítania, de erre meg egy terhes nő beperelheti, hogy a baba miatt nem hosszabbított...

esetleg otthon próbálj magadnak kitalálni valamit, varrjál, horgolj, alkoss és add el neten :)

már csak azért is jók ezek mert baba mellett is lesz időd ha éppen nem fogzik vagy háj a hasa :)

2016. jún. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Veszélyeztetett terhesség csak azt jelenti, hogy a terhességed magas rizikójú, ezért gyakrabban kell orvosi vizsgálatra járnod, és szükség esetén ezzel tudnak kiírni már korán táppénzre, azonban a veszélyeztetettség nem automatikus táppénz és keresőképtelenség, azaz dolgozhatsz bárhol azzal a feltétellel, hogy nem vagy mellette táppénzen.


Most négy dolgot tehetsz:


Ezzel a papírral elmehetsz a főnöködhöz, és megkérheted hogy helyezzen át (valóban nem jó betegeket emelgetni, fürdetni, bacikat összeszedni a terhesség alatt), bár nem tudom mit tudnak adni egy kórházban más munkát. Talán adminisztráció?


Kiléphetsz, és elmehetsz máshova dolgozni, akár fél akár teljes állásban, viszont próbaidő alatt terhesen is kirúghatnak, és akkor elesel a gyestől.


Otthon maradsz táppénzen


vagy

Folytatod a mostani munkádat, úgy ahogy eddig, és addig maradsz, amíg bírod. Valaki még a 30. héten is dolgozik, valaki már az 5.-től otthon marad, ez a te döntésed.

2016. jún. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!