Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhesség...

Veszélyeztetett terhesség alatt lehet repülni?

Figyelt kérdés

O2680 - Veszélyeztetett terhesség egyéb, ismert okok miatt


Okok: Epilepszia, PCOS, IR


Még a terhesség előtt befizettünk nyaralást, szeptemberben mennénk, 8 órás repülőút, odaúton leszek 21 hetes, visszaúton 23 hetes.


Orvos a 12. héttől fog táppénzre venni, a munkámból adódóan (sokat kell állni, nehéz dobozokat cipelni, és a munkaidő is hosszú).


Ebben az esetben repülhetek majd, vagy le kell mondani a nyaralást?


2016. jún. 17. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Táppénz alatt még a várost se hagyhatod el, csak vizsgálatokra járhatsz, mert rögtön táppénzcsalást követsz el... Elég egy fb fotó és bukta.
2016. jún. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem.

Ez egy elég összetett dolog.

Ugye befizettétek a pénzt, gondolom kötöttetek visszamondási biztosítást, de azt csak akkor tehetitek meg ha az orvos ír egy papírt, hogy nem mehetsz az útra. De az csak arra a személyre szól aki beteg, a másikra nem.


A másik ha elutazól, és utközben baj lesz akkor a biztosíto simán rádverheti az egész költségeket, mert ugye eleve munkaképtelen voltál, akkor hogyan utazhattál... Ès ez az összeg dollár milliókra rughat.


Ezt érdemes a biztosítoval és az orvossal átrágni, hogy ilyen esetben is fizetnek-e ha baj van.


Èn 8-10 hetes terhes voltam amikor 10 orás repülöutnyira mentünk, de tudtam ha ott baj van akkor úgy is elveszítem teljesen a babát. Elötte orvoshoz sem mentem, pont, hogy a biztosító ha baj van ne tudjon köteledni, vagy is hivatalosan nem voltam még terhes. De nekem már volt egy problémamentes terhességem elötte, és ennél a terhességnél sem volt az elején sem problémám.

2016. jún. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első, h konzultász az orvossal. Második az utazási iroda. Ha van sztornóbiztitek, orvosi igazolással lemondható, bás sok biztorító kizárja a terhességből adódó gondokat. Ebben az esetben, próbáld megbeszélni az irodával, h rakjanak át belföldi útra, vagy egyéb kevésbé hosszú repülős útra. Bár én 9 hetesen repültem 17 órát, és nem volt baj! Bár egészséges a terhesség!
2016. jún. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk tavaly nyáron volt aktuális a dolog,akkor utána jártam, és csak úgy lehetett volna tisztán csinálni, hogy a doki mikor mennétek, akkor ad egy papírt,hogy ismét keresőképes vagy, bebattyogsz a munkahelyedre, de nem mész vissza dolgozni, hanem arra az időre szabit veszel ki,majd utána ismét táppénz. Mi nem mentünk nyaralni inkább, nekem oka is volt a táppénznek, így nem kockáztattunk, pedig mi csak belföldre mentünk volna, így a külföldi út vissza mondásába nem tudok segíteni sajnos.
2016. jún. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!